reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ORF Digital w Nagravision

dodano: 2003-06-17 13:07 | aktualizacja: 2003-06-17 13:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Parabola.cz

orf_red_logo_sk.gif Austriacka telewizja publiczna ORF, która nadaje swoje cyfrowe kanały ORF1, ORF2 oraz TW1/ORF Sport z częstotliwości 12,692H na satelicie Astra 1 - 19,2E będzie wkrótce korzystać z systemu dostępu warunkowego Nagravision, a nie tylko CryptoWorks czy BetaCrypt.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie oba kanały ORF są kodowane, ale prawdopodobnie ORF2 od 2004 roku nie będzie kodowana. Początkowo wydawało się, że Premiere World wybierze dla siebie i dla Premiere Austria system BetaCrypt 2. Okazało sie, że nie będzie to zbyt drogi i niepewny nowy system z BetaReasearch, ale szwajcarski Nagravision.

W tym samym czasie, gdy decydowano o systemie dla Premiere, ORF wybrało zamiast BetaCrypt system Philipsa - CryptoWorks, który stosują sąsiedzi Austrii - Czesi dla Czech Link i UPC Direct oraz Słowacy dla Slovak Link i UPC Direct oraz Węgrzy dla UPC Direct.

7 kwietnia 2003 roku kanały ORF Digital zaczęto kodować równolegle z BetaCrypt także w CryptoWorks. BetaCryptu miano się ostatecznie pozbyć do końca 2003 roku. Na zmianę systemu zareagowała firma Mascom, która udostępniła upgrade do modułu AlphaCrypt CI, który obecnie pozwala na umieszczenie kart w 3 systemach: Irdeto, BetaCrypt i CryptoWorks.

Ostatecznie ORF Digital będzie używać aż trzech systemów: BetaCrypt (podobno aż do 2007 roku!), CryptoWorks i Nagravision. Gdyby Austriacy mieli dwa pakiety kanałów w Nagravision: Premiere Austria i ORF, to użytkownicy odbiorników CI musieliby posiadać dwa moduły Nagry, co nie byłoby najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...