reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alinda Capital Partners właścicielem EmiTela

dodano: 2014-02-18 03:30 | aktualizacja: 2014-02-18 10:53
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: EmiTel

tp_emitel_logo_gif.gif Alinda Capital Partners, amerykański fundusz, który jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w projekty infrastrukturalne, zakończył transakcję zakupu 100% udziałów spółki EmiTel (więcej tutaj), po tym jak prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie. Dotychczasowym większościowym właścicielem spółki był Montagu Private Equity, europejski fundusz private equity.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przejęcie EmiTela przez Alinda jest pierwszą inwestycją tego funduszu w Polsce.

Zakończenie transakcji otwiera przed EmiTelem kolejny etap rozwoju. Naszym właścicielem jest doświadczony, działający globalnie fundusz, którego założeniem jest długofalowe inwestowanie w spółki i projekty infrastrukturalne. Jestem przekonany, że wsparcie Alinda zapewni EmiTelowi intensywny rozwój w kolejnych latach, zarówno na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej, jak i usług związanych z nadawaniem sygnału telewizyjnego i radiowego – powiedział Przemysław Kurczewski, prezes EmiTela.

Jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji, jeśli chodzi o inwestycję w spółkę EmiTel i naszą obecność w Polsce – powiedział Chris Beale, partner zarządzający funduszu Alinda. – Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowego wzrostu EmiTela i wyników jakie spółka osiągała, widzimy perspektywy jej dalszego rozwoju. Cieszymy się na współpracę z Zarządem EmiTela, będziemy wspierać jego działania zmierzające do rozwoju firmy – dodał Chris Beale.

Alinda Capital Partners jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą. Wartość zaangażowanych w obecne projekty środków to ponad 8 mld dolarów. Spółki portfelowe Alinda działają obecnie w 33 stanach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Belgii i Luksemburgu. Świadczą one usługi dla 100 mln klientów rocznie w ponad 400 miastach na całym świecie oraz zatrudniają ponad 15.000 osób. Inwestorami Alinda są głównie fundusze emerytalne firm z sektora publicznego i prywatnego. Instytucje tego typu poszukują stabilnych inwestycji w perspektywie długoterminowej, co odpowiada ich zobowiązaniom emerytalnym. Inwestorzy ci należą do największych inwestorów instytucjonalnych na świecie. Alinda i jej spółki zależne mają dwa biura zlokalizowane z Stanach Zjednoczonych: w Greenwich (Connecticut) i w Houston (Teksas) oraz dwa oddziały w Europie – w Londynie oraz Düsseldorfie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...