reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mecz Legia – Lech w technologii 4K

dodano: 2014-03-24 15:35 | aktualizacja: 2014-03-24 15:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: ekstraklasa.org

Ekstraklasa W sobotę, 29 marca, podczas meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań, firma ATM SYSTEM i producent sygnału telewizyjnego wszystkich meczów T-Mobile EKstraklasy firma LIVE PARK zaprezentują pionierskie w historii polskiej produkcji telewizyjnej użycie technologii 4K. Przypomnijmy, że 23 marca 2014 r.  El Clasico w Madrycie też nagrywano w technologii 4K.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mecz kandydatów do tytułu Mistrza Polski będzie śledziło 17 kamer, a wśród nich SONY F-55, z obiektywem Fujinon Zk4.7x19, która w połączeniu z serwerem video EVS XT3 i urządzeniem EVS Epsio Zoom stworzy system powtórek super zoom z powodzeniem wykorzystywany podczas transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych takich jak: Super Bowl, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi czy niedzielne El Clasico Real Madryt – FC Barcelona.

- Dokonujemy kolejnego skoku jakościowego wprowadzając najnowsze technologie do produkcji meczów polskiej Ekstraklasy
- mówi prezes zarządu LIVE PARK, Leszek Miklas.

- Dzięki stałej współpracy z dostawcami rozwiązań SONY – 4Vision i EVS – twenty4seven mamy przyjemność prezentować Państwu T-Mobile Ekstraklasę w najwyższej telewizyjnej jakości - dodaje Robert Wolter, wiceprezes ATM System.

4K to technologia zwana też Ultra HD. Pozwala na zapis oraz odtwarzanie ruchomych obrazów w rozdzielczości 4096 x 2160. Dla porównania standard HD to 1920x1080 pikseli. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej.

Transmisja meczu Legia Warszawa - Lech Poznań w 28. kolejce w dniu 29 marca o godz. 15:30 w CANAL+ Sport (HD) i TVP1 (HD).

Przypomnijmy, że sygnał z meczów T-Mobile Ekstraklasy produkowany jest przez spółkę LIVE PARK, trafia do wszystkich krajów, w których pokazywane są rozgrywki i jest jednolity, a zatem posiada jakość HD. Widz otrzymuje zatem dokładnie taki sam obraz od początku do końca każdego meczu – także w kontekście oprawy graficznej spotkania (na przykład prezentacji składów drużyn, ustawienia taktycznego zespołów czy statystyk meczowych). Wszystko jedno, z którego z szesnastu stadionów jest transmisja. Dotychczas LIVE PARK przeprowadził grubo ponad 600 transmisji. LIVE PARK jest w 100% spółką zależną od Ekstraklasy S.A.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...