Polsat: Świetna oglądalność meczu Gruzja - Polska

dodano: 2014-11-17 12:42 | aktualizacja: 2014-11-17 13:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

UEFA Euro Europejskie kwalifikacje European Qualifiers Ostatnią, 4 bramkę Polaków obejrzało ponad 8 mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport. Reprezentacja Polski znów była zwycięska. W piątkowym (14 listopada br.) meczu o punkty eliminacji Euro 2016 rozbiła na wyjeździe Gruzję 4:0 po bramkach Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Mili i niezawodnego w ostatnich meczach Arkadiusza Milika (więcej tutaj). Średnia oglądalność spotkania wyniosła pond 5,6 mln widzów na obu antenach. Całkowity zasięg meczu to 11,3 milionów kibiców, którzy choć przez minutę oglądali transmisję tego spotkania.

Na antenie telewizji Polsat mecz śledziło średnio ponad 4,9 mln widzów, a ponad 720 tys. widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co trzeci widz - 36,8 proc. SHR w grupie 4+ i 40,8 proc. SHR w grupie 16-49. Telewizja Polsat w trakcie jego nadawania była liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 32,1 proc. SHR wśród wszystkich badanych i 35,9 proc. SHR w grupie komercyjnej. Nadający to spotkanie Polsat Sport miał 4,7 proc. SHR udziału w grupie 4+ i 4,9 proc. SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej udane dla Polaków i obfitujące w gole 30 minut drugiej połowy meczu na obu antenach oglądało ponad 7,2 mln kibiców.

- To kolejny doskonały wynik oglądalności reprezentacji Polski na naszych antenach. Poprzednie mecze z Niemcami i Szkocją oglądało odpowiednio 9,7 (więcej tutaj - red.) i 10,7 milionów (więcej tutaj - red.) widzów - informuje nadawca (wszystkie dane za Cyfrowym Polsatem).

Spotkanie z Gruzją komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Marcin Feddek, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Sławomir Majak i Jacek Ziober.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 29 marca 2015 roku na wyjeździe. Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Irlandii.