SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP uzyskała dofinansowanie na 4K, 8K i 16K

dodano: 2016-01-08 16:18 | aktualizacja: 2016-01-08 16:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Testy DVB-T2 4K HEVC Telewizja Polska uzyskała dofinansowanie na realizację nowatorskiego projektu „Pilotażowa instalacja rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4, 8 i 16 K” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. O staraniach TVP o uzyskanie dofinansowania redakcja satkurier.pl pisała już we wrześniu 2015 roku (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem projektu jest budowa pilotażowej instalacji rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4K oraz zbadanie możliwości zastosowania technologii 8K i 16K. Dzięki niemu, Telewizja Polska wprowadzi na rynek nową jakość związaną z rozpoczęciem produkcji i emisji materiałów audiowizualnych w jakości Ultra High Definition 4K

Realizowany projekt jest przedsięwzięciem badawczo-rozwojowym, w wyniku którego uruchomiona zostanie produkcja audycji w dużo wyższej rozdzielczości. Zwiększy to atrakcyjność produkowanych treści i będzie wynikiem istotnej poprawy jakości technicznej materiałów prezentowanych na antenie telewizyjnej i w innych kanałach dostępu. Prace badawcze realizowane w ramach projektu obejmą elementy takie jak: produkcja, postprodukcja i emisja, w tym dostosowanie technologii 4K pod kątem możliwości wykorzystania w produkcji na skalę przemysłową. 

Dzięki wykorzystaniu dotacji unijnej Telewizja Polska zdywersyfikuje działalność, umacniając swoją pozycję na rynku oraz wdroży narzędzie wspierające działania w zakresie realizacji misji publicznej

- poinformował Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka-TVP Technologie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori TVP
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...