SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wzrost HbbTV w Europie wraz ze wzrostem Smart TV

dodano: 2016-10-19 23:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: rapidtvnews

HbbTV Z raportu GfK wynika, że blisko 100% telewizorów Smart TV w Europie obsługuje standard HbbTV. Według danych przedstawionych podczas HbbTV Symposium: Open for business, które odbyło się w Madrycie, Niemcy są najbardziej obiecującym rynkiem dla telewizji hybrydowej. Ponad 60% wszystkich telewizorów jest już tam Smart, a 57% wspiera HbbTV. Podobnie jest w Szwajcarii (72% Smart TV, 64% HbbTV) czy w Holandii (74%, 62%).

Sympozjum HbbTV 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja hybrydowa w standardzie HbbTV mocno rozwija się także na takich rynkach, jak Hiszpania czy kraje skandynawskie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii i we Włoszech nie jest zbyt popularna.

Ignacio Gómez, dyrektor ds. innowacji w telewizji publicznej RTVE, przedstawił, jak sprawa ma się w Hiszpanii. Sprzedano tam około 4,5 mln urządzeń HbbTV, z czego 80% to telewizory. W 2015 roku spośród 3,2 mln sprzedanych telewizorów, 1,4 mln oferowało funkcje internetowe, a większość z nich obsługiwała HbbTV. W dodatku, z własnych danych RTVE wynika, że regularnie w celu dostępu do różnych aplikacji internetowych używane jest 2 mln urządzeń HbbTV.

- Dzięki HbbTV jesteśmy w stanie wygenerować różne sygnały i przesłać je na ekran telewizora w celu relacjonowania odbywających się w tym samym czasie wydarzeń z różnych miejsc - powiedział Ignacio Gómez, który za przykład dał 19 symultanicznych kanałów RTVE, by pokazać Igrzyska Olimpijskie Rio 2016.

- Konsument chce tylko uzyskać dostęp do treści - zauważył Jürgen Boyny, globalny dyrektor ds. elektroniki użytkowej w GfK. Dane GfK pokazują, że większość widzów używa HbbTV w celu uzyskania dostępu do treści swoich ulubionych nadawców poprzez catch-up (58% użytkowników HbbTV to robi), oglądania filmów na YouTube (57%) i oglądania innych platform VOD (48%).

HbbTV Symposium odbyło się w dniach 18-19 października w Madrycie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...