SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Water Planet i Novela.tv z licencjami na Ukrainie

dodano: 2017-02-15 17:57
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraina Należące do Polcast Television kanały Water Planet i Novela.tv otrzymały zielone światło na nadawanie programu na terytorium Ukrainy. W zeszłym tygodniu tamtejsza Narodowa Rada ds. telewizji i radia dodała stacje do wykazu dostosowanych nadawców zagranicznych. Wykaz uzupełniły też łotewskie stacje sportowe Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic).

Polcast Television


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Novela.tv, skupiony głównie na serialach i filmach dla kobiet, będzie dystrybuowany w jakości SD i HD po polsku, bez adaptacji na język ukraiński czy rosyjski. Water Planet, poświęcony programom tematycznym dla pasjonatów wodnego świata, także będzie oferowany po polsku w SD i HD. Kanały Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic) mają być emitowane po rosyjsku, ukraińsku i angielsku.

Wszystkie stacje nie emitują żadnych treści erotycznych, scen nadmiernej przemocy i demonstracji, których pokazywanie na Ukrainie jest zakazane. Dystrybutorem polskich kanałów została firma Content Ukraine, a pozostałych dwóch – Poverkhnost Invest.

Water Planet i Novela.tv to kolejne polskie kanały, które mogą być dostępne w ukraińskich sieciach kablowych. Wcześniej zezwolenia otrzymały też TV Trwam, Kino Polska Muzyka International i Kino Polska International. Ponadto firma Michał Winnicki Entertainment zainteresowana jest wprowadzeniem swoich kanałów na ukraiński rynek. W tym przypadku ich dystrybucja miałaby się odbywać w lokalnym tłumaczeniu.

Kwestia adaptacji Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic) nie została do końca wyjaśniona, ponieważ w listopadzie 2015r. regulator adaptował analogiczne kanały Sport 1 i Sport 2. Grupa Poverkhnost zakończyła ich nadawanie na podstawie licencji satelitarnej, gdyż uzyskała łotewskie licencje. Kanały nie musiały być dostępne z satelity, aby dostać się do sieci kablowych, gdyż lokalny regulator wydał im koncesje uniwersalne. Takim sposobem mogły być dostarczane operatorom kablowym alternatywną i znacznie tańszą drogą – po IPTV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...