reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Water Planet i Novela.tv z licencjami na Ukrainie

dodano: 2017-02-15 17:57
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraina Należące do Polcast Television kanały Water Planet i Novela.tv otrzymały zielone światło na nadawanie programu na terytorium Ukrainy. W zeszłym tygodniu tamtejsza Narodowa Rada ds. telewizji i radia dodała stacje do wykazu dostosowanych nadawców zagranicznych. Wykaz uzupełniły też łotewskie stacje sportowe Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic).

Polcast Television


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Novela.tv, skupiony głównie na serialach i filmach dla kobiet, będzie dystrybuowany w jakości SD i HD po polsku, bez adaptacji na język ukraiński czy rosyjski. Water Planet, poświęcony programom tematycznym dla pasjonatów wodnego świata, także będzie oferowany po polsku w SD i HD. Kanały Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic) mają być emitowane po rosyjsku, ukraińsku i angielsku.

Wszystkie stacje nie emitują żadnych treści erotycznych, scen nadmiernej przemocy i demonstracji, których pokazywanie na Ukrainie jest zakazane. Dystrybutorem polskich kanałów została firma Content Ukraine, a pozostałych dwóch – Poverkhnost Invest.

Water Planet i Novela.tv to kolejne polskie kanały, które mogą być dostępne w ukraińskich sieciach kablowych. Wcześniej zezwolenia otrzymały też TV Trwam, Kino Polska Muzyka International i Kino Polska International. Ponadto firma Michał Winnicki Entertainment zainteresowana jest wprowadzeniem swoich kanałów na ukraiński rynek. W tym przypadku ich dystrybucja miałaby się odbywać w lokalnym tłumaczeniu.

Kwestia adaptacji Sport 1 (Baltic) i Sport 2 (Baltic) nie została do końca wyjaśniona, ponieważ w listopadzie 2015r. regulator adaptował analogiczne kanały Sport 1 i Sport 2. Grupa Poverkhnost zakończyła ich nadawanie na podstawie licencji satelitarnej, gdyż uzyskała łotewskie licencje. Kanały nie musiały być dostępne z satelity, aby dostać się do sieci kablowych, gdyż lokalny regulator wydał im koncesje uniwersalne. Takim sposobem mogły być dostarczane operatorom kablowym alternatywną i znacznie tańszą drogą – po IPTV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 599 zł Więcej...
reklama