reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Stowarzyszenie Filmowców Polskich podpisało umowę z Canal+

dodano: 2024-04-25 12:27
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Canal+

Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarło z CANAL+ Polska nową umowę generalną obejmującą nadawanie, reemitowanie oraz eksploatację utworów audiowizualnych w modelu VOD. - CANAL+ od ponad 28 lat wspiera polskich twórców - mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Stowarzyszenie Filmowców Polskich Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowa umowa SFP i CANAL+

W marcu br. Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarło z CANAL+ Polska nową umowę generalną. Kompleksowo reguluje ona warunki współpracy dotyczące korzystania z utworów audiowizualnych z repertuaru SFP. Nowa umowa z jednym z największych w Polsce operatorów płatnej telewizji obejmuje nie tylko nadawanie i reemitowanie utworów, ale także internetowe pole eksploatacji - VOD.

To już kolejny kontrakt, na podstawie którego SFP-ZAPA będzie mogło przekazać twórcom wynagrodzenia za udostępnianie ich filmów i seriali w serwisach streamingowych. W czerwcu ubiegłego roku SFP-ZAPA zawarło umowę obejmującą tantiemy z internetu z innym dostawcą płatnej telewizji w Polsce - Cyfrowym Polsatem S.A.
 

- W trakcie naszej dotychczasowej współpracy CANAL+ wielokrotnie udowadniał, że jest solidnym i wiarygodnym partnerem branży filmowej. Jesteśmy przekonani, że to kolejny krok na drodze do dalszego zacieśniania naszej współpracy. Decyzję CANAL+ o podpisaniu umowy obejmującej pole VOD postrzegamy nie tylko jako doskonałą odpowiedź na regulacje prawne tworzone na szczeblu unijnym, ale także jako wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto podkreślić, że tego typu działania odbierane są przez środowisko filmowe niezwykle pozytywnie. Liczymy, że inne platformy VOD pójdą za przykładem CANAL+

- skomentował wyniki negocjacji z CANAL+ Dominik Skoczek, dyrektor SFP-ZAPA.

- CANAL+ od ponad 28 lat wspiera polskich twórców. Przez ten czas z naszym udziałem powstało blisko dwieście projektów filmowych. Jesteśmy zadowoleni z osiągnięcia kolejnego porozumienia dotyczącego współpracy z SFP. Uzgadniając warunki tej współpracy obie strony miały na względzie dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne i rynkowe. Dzięki racjonalnemu podejściu SFP-ZAPA mogliśmy osiągnąć porozumienie oparte na warunkach, które są dla nas do zaakceptowania w sytuacji ciągle zwiększającego się poziomu obciążeń dla takich firm jak nasza, tworzących i dostarczających treści w wielu modelach i za pośrednictwem różnorodnych technologii

- powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...