reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wołyń” Smarzowskiego w ofercie VOD TVP

dodano: 2017-02-27 03:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Canal+ Forum Film Poland „Wołyń” Oferta serwisu vod.tvp.pl powiększyła się o kolejną produkcję - film „Wołyń”. Nominowany do Orłów 2017 w 14 kategoriach i nagrodzony na festiwalu w Gdyni film Wojciecha Smarzowskiego trafił do oferty VOD Telewizji Polskiej w ciągu 4 miesięcy od premiery kinowej. Producentem „Wołynia” jest Film It, koproducentami są TVP, Canal+, Polskie Sieci Radiowe, Bemar, Andrzej Łudziński Productions, Odra Film, Narodowe Centrum Kultury i Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), a dystrybutorem jest Forum Film Poland. Wsparcia udzielili natomiast Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Dolnośląski Fundusz Filmowy.

TVP Canal+ Forum Film Poland „Wołyń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wołyń” to film poruszający temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich. Akcja filmu obejmuje okres od wiosny 1939 roku do lata 1945 roku, a główna jej część toczy się w wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, w południowo-zachodniej części województwa wołyńskiego. Zofia Głowacka (w tej roli Michalina Łabacz) ma 17 lat i zakochuje się w ukraińskim chłopcu - Petrze (Wasyl Wasylik). Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR...
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama