reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia nadaje 24 lata

dodano: 2017-03-31 11:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Polonia urodziny 31 marca 17 września 1992 roku na posiedzeniu Prezydium Komitetu ds. Radia i Telewizji zdecydowano o powołaniu programu satelitarnego TVP. Miesiąc później, 24 października 1992 roku, przeprowadzono próbną emisję. Program satelitarny TVP Polonia rozpoczął nadawanie 31 marca 1993 roku o godz. 16:00. Był trzecią anteną telewizyjną w Polsce, po TVP1 i TVP2.

TVP Polonia urodziny 31 marca


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Polonia jest adresowana przede wszystkim do Polonii i Polaków, mieszkających za granicą. Nadaje za pośrednictwem satelity, platform cyfrowych oraz sieci kablowych.

Jednym z zadań TVP Polonia jest podtrzymywanie polskiej tożsamości, w tym: upowszechnianie języka ojczystego, w magazynie „Słownik [email protected] – talk-show prof. Jana Miodka” oraz programie dla dzieci „Baw się słowami”; przybliżanie kultury, historii i współczesności poprzez audycje „Kulturalni PL”, „Polska z Miodkiem”, „Krótka historia”.

W TVP Polonia widzowie otrzymują aktualne wiadomości z kraju i ze świata dzięki serwisowi „Polonia 24” oraz magazynom: „Rozmowa Polonii”, „Racja stanu”, „Wilnoteka”, „Magazyn z Wysp”, „Magazyn z Ameryki”, „Nad Niemnem – Magazyn Polaków na Białorusi”, „Studio Wschód”.

Misją anteny jest również budowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą. Prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli Polonii oraz ich wkładu w osiągnięcia światowe. Te dokonania przedstawia w programach: „Halo Polonia”, „Oczy w oczy” oraz „Wolny ekran”.

TVP Polonia promuje też Polskę za granicą. Ukazuje jej walory turystyczne, przyrodnicze oraz specyfikę regionalną. Wyjaśnia zmiany zachodzące we wszystkich sferach życia obywateli oraz udział Polski w rozwoju Europy i świata.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama