SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

dodano: 2017-04-18 19:10 | aktualizacja: 2017-04-19 14:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/Axocom

Czechy Rynek telewizyjny w Czechach powoli się oczyszcza. Skończył się czas na nielegalne nadawanie kanałów w tym kraju. Sytuacja jest najbardziej widoczna w słowackich stacjach telewizyjnych dostępnych na terytorium Czech. Do tej pory w Czechach powszechną praktyką było to, że można było je oglądać piracko.

JOJ Family


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Od pewnego czasu doszło do oczyszczenia rynku specjalistycznych kanałów telewizyjnych, sytuacja jest najbardziej widoczna jeśli chodzi o słowackie stacje TV. Na przykład, TV JOJ nie miała pozwolenia na dystrybucję [w Czechach], mimo tego wielu widzów miało ją w ofercie. Dlatego telewizja ta niedawno wezwała operatorów do natychmiastowego zaprzestania nielegalnej dystrybucji jej treści. Co więcej, stacja stworzyła dedykowany kanał JOJ Family, która jest przeznaczony na rynek czeski

- wyjaśnia dyrektor AXOCOM Erika Luzsicza,  że jednak słowacka produkcja nadal jest bardzo popularna na czeskim rynku.


TV JOJ w Czechach oglądało miesięcznie około 1 mln widzów. Stacja nadaje atrakcyjną dla czeskich widzów mieszankę formatów i seriali oraz własnych programów. Nie jest zatem zaskoczeniem, że stacja TV JOJ wolała uregulować sytuację prawną w Czechach tworząc specjalny kanał telewizyjny, który jest przeznaczony wyłącznie dla Czechów. JOJ Family codziennie ogląda średnio 120 tys. osób.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2320 zł Więcej...

Antena 80 transparent Click-Clack

Transparentna, offsetowa antena 80cm wykonana z przezroczystego akrylu, z zawieszeniem...

369 zł Więcej...

Moduł Conax CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu sprawdzony moduł...

235 zł Więcej...