reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Operator BestBuyIPTV skazany na 30 miesięcy

dodano: 2024-04-22 17:22 | aktualizacja: 2024-04-22 18:26
autor: HP | źródło: ACE/PL

Best Buy IPTV service logo 360px Wietnamski operator serwisu pirackiego „BestBuyIPTV” został skazany w Hanoi na 30 miesięcy więzienia w... zawieszeniu. Wietnamska prokuratura skierowała wnioski od Premier League i ACE do sądu. To pierwszy w historii wyrok skazujący za piractwo w Wietnamie. Jest wyrok dla pirata, ale BestBuyIPTV nadal działa! Jak to możliwe?

BestBuyIPTV.biz
Best Buy IPTV service provider 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wietnam „rajem piractwa"?

W ostatnich latach właściciele praw autorskich i nadawcy zwracali uwagę na dużą liczbę usług pirackich powiązanych z Wietnamem. Okazywało się, że popularne usługi pirackie IPTV, w tym , 123movies, 2embed, AniWave, BestBuyIPTV i Y2mate, są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z Wietnamem, który wprost nazywano „pirackim rajem”. Wydaje się, że powoli zaczyna się to zmieniać, bo władzom w Hanoi zaczyna to uwierać.

Sąd w Hanoi skazał operatora pirackiego serwisu BestBuyIPTV, niejakiego Le Hai Nam na 30 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Ponadto pirat z Wietnamu musi zapłacić równowartość 4000 dol. w lokalnej walucie (dongach), po wcześniejszym zapłaceniu 12 tys. dol. tytułem zadośćuczynienia. Skonfiskowano nielegalne zyski o wartości ponad 24 tys. dol. i przeznaczono je na finansowanie publiczne. To śmieszny wyrok (w zawieszeniu) i z drobną opłatą za wolność w porównaniu do strat jakie pirat faktycznie poczynił.

BestBuyIPTV - jedna z najpopularniejszych, pirackich usług IPTV w USA i w Europie. 

Oskarżony przyznał się do działania w ramach BestBuyIPTV.
Premier League i ACE został tylko poinformowane o fakcie wyroku sądu (taka przykrywka). 

Uznano, że oskarżony Wietnamczyk naruszył przepisy prawa chroniące prawa autorskie i prawa pokrewne członków Motion Picture Association oraz angielskiej Premier League. Zdaniem sędziego tego typu przestępstwa stanowią zagrożenie dla społeczeństwa i powinny być ściśle egzekwowane i ścigane, aby odstraszyć innych operatorów pirackich usług.

Pierwszy w historii wyrok skazujący za piractwo internetowe w Wietnamie

Ten wyrok jest postrzegany jako ważny kamień milowy, który ustanowi precedens w Wietnamie. Twierdzą, że to wyraźny sygnał, że pirackie witryny i usługi internetowe nie będą tolerowane.

Najciekawsze jest to, że pirata skazano, ale domena „Bestbuyiptv.biz” nadal jest dostępna.
Należy podejrzewać, że skazano pionka, a usługa jest zbyt cenna (popularna), aby z niej zrezygnować, czyli klasyczna walka z wiatrakami w... Wietnamie.

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...