reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat 35e wyniesiony rakietą Falcon 9 [wideo]

dodano: 2017-07-06 11:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Intelsat

Intelsat 35e W nocy z 5 na 6 lipca br. o godz. 1:38 polskiego czasu z Cape Canaveral na Florydzie doszło do wyniesienia rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX z satelitą Intelsat 35e. Do oddzielenia satelity od górnego członu rakiety doszło po 32 minutach od startu. Potwierdzono odbiór sygnału, zatem misję można uznać za udaną. Intelsat 35e to czwarty satelita z serii EpicNG.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat 35e został zbudowany przez firmę Boeing. Jest wyposażony w zaawansowany cyfrowy ładunek. Zapewni usługi w pasmach C i Ku na potrzeby usług mobilnych i szerokopasmowego dostępu do Internetu, również dla klientów rządowych, w Ameryce, na Karaibach, w Europie i Afryce. Intelsat 35e będzie pracował na pozycji orbitalnej 34,5°W, gdzie zastąpi Intelsata 903, który z kolei zostanie przesunięty na inną pozycję.

Flota satelitarna Intelsat EpicNG ma zapewnić nowe możliwości dla dostawców szerokopasmowych usług satelitarnych. Wśród firm, które będą korzystać z pojemności tego satelity, znajdą się: Orange, INWI, Tele Greenland, Sonatel, Marlink, Speedcast, ETECSA i eProcess. Dodatkowo, z przepływności tego satelity skorzysta również Canal+, wiodący dostawca usług DTH na Karaibach.

Do wyniesienia rakiety Falcon 9 z satelitą Intelsat 35e doszło z opóźnieniem. Pierwotnie start miał odbyć się w kwietniu br. Następnie przełożono go na lipiec - podejmowano kilka prób, aż udało się przeprowadzić start w nocy z 5 na 6 lipca.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama