reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Marek Szkolnikowski w Komitecie Sportowym EBU

dodano: 2017-10-02 14:04
autor: Jakub Sulisz | źródło: TVP

TVP Sport Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport został wybrany do Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU). To duże wyróżnienie dla Telewizji Polskiej i docenienie jej polityki dotyczącej oferty sportowej.

TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EBU zrzesza wszystkich największych nadawców w Europie – niemieckie ZDF/ARD, brytyjskie BBC, włoskie RAI, hiszpańskie TVE czy France Televisions. Wśród 56 krajów członkowskich jest również Telewizja Polska. Komitet Sportowy kształtuje politykę pozyskiwania praw sportowych na bardzo konkurencyjnym rynku. W jego skład wchodzi 21 osób, większość jest automatycznie nominowana z krajów, które odgrywają najistotniejszą rolę w EBU. Tylko pięciu członków jest wybieranych w głosowaniu i właśnie w tej grupie znalazł się Marek Szkolnikowski. Wcześniej podobną funkcję pełnił Jarosław Idzi – obecnie sekretarz programu TVP Sport. 

To duże wyróżnienie dla Telewizji Polskiej, która w ostatnich kilkunastu miesiącach jest bardzo aktywna na rynku praw sportowych. Warto przypomnieć, że TVP pozyskała wyłączne prawa do mistrzostw świata 2018 i 2022, EURO 2020 oraz do meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do wielkich turniejów, a także nowych rozgrywek – Ligi Narodów. Telewizja Polska nabyła także sublicencję do igrzysk olimpijskich w Pjongczang 2018 i Tokio 2020, a ostatnio do obecnego sezonu Ligi Mistrzów. Ekspansja na rynku praw sportowych objęła też reprezentacje Polski w piłce ręcznej, koszykówce oraz hokeju na lodzie, a także boks olimpijski oraz imprezy mistrzowskie w kolarstwie, wioślarstwie i podnoszeniu ciężarów.

Marek Szkolnikowski jest związany z Telewizją Polską od 2007 roku. To doświadczony menedżer i dziennikarz sportowy. Był sprawozdawcą wielu międzynarodowych wydarzeń. Biegle mówi po angielsku, niemiecku, włosku i rosyjsku. Od czerwca 2017 roku jest dyrektorem TVP Sport, wcześniej pełnił rolę zastępcy Włodzimierza Szaranowicza. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2018. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...
reklama