reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 rosyjskich rakiet Sojuz ST dla satelitów OneWeb

dodano: 2017-12-29 16:25
autor: RO | źródło: Roskosmos

OneWeb Aż 9 rosyjskich rakiet nośnych Sojuz zostało już zakontraktowanych, aby wynieść satelity OneWeb. Dyrektor generalny firmy OneWeb, Eric Béranger, mówił o tym podczas sesji panelowej na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym 2017 w Petersburgu.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma OneWeb i rosyjski system łączności satelitarnej Goniec wyniosą 882 satelity telekomunikacyjne z Bajkonuru i Kourou, tworząc w ten sposób największą na świecie konstelację satelitarną, aby zapewnić dostęp do Internetu w przystępnych cenach dla wszystkich.

Glawkosmos (siostrzana spółka agencji kosmicznej Roskosmos) zawarła kontrakty z francuską Arianespace i rosyjsko-francuskim Starsem na wystrzelenie satelitów grupy OneWeb z wykorzystaniem rakiet nośnych Sojuz. Już zakontraktowano 9 wyniesień z wyprowadzeniem 10 satelitów OneWeb przy pierwszym wystrzeleniu i po 32-36 satelitów przy każdym kolejnym.

Roskosmos w 2017 roku przeprowadził 20 pomyślnych wyniesień rakiet z kosmodromów Bajkonur, Plesieck i Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

Pierwsze satelity OneWeb polecą w 2018 roku. Oczekuje się, że w sumie Rosja wyprowadzi na orbitę 672 satelity dla sieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama