reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 rosyjskich rakiet Sojuz ST dla satelitów OneWeb

dodano: 2017-12-29 16:25
autor: RO | źródło: Roskosmos

OneWeb Aż 9 rosyjskich rakiet nośnych Sojuz zostało już zakontraktowanych, aby wynieść satelity OneWeb. Dyrektor generalny firmy OneWeb, Eric Béranger, mówił o tym podczas sesji panelowej na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym 2017 w Petersburgu.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma OneWeb i rosyjski system łączności satelitarnej Goniec wyniosą 882 satelity telekomunikacyjne z Bajkonuru i Kourou, tworząc w ten sposób największą na świecie konstelację satelitarną, aby zapewnić dostęp do Internetu w przystępnych cenach dla wszystkich.

Glawkosmos (siostrzana spółka agencji kosmicznej Roskosmos) zawarła kontrakty z francuską Arianespace i rosyjsko-francuskim Starsem na wystrzelenie satelitów grupy OneWeb z wykorzystaniem rakiet nośnych Sojuz. Już zakontraktowano 9 wyniesień z wyprowadzeniem 10 satelitów OneWeb przy pierwszym wystrzeleniu i po 32-36 satelitów przy każdym kolejnym.

Roskosmos w 2017 roku przeprowadził 20 pomyślnych wyniesień rakiet z kosmodromów Bajkonur, Plesieck i Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

Pierwsze satelity OneWeb polecą w 2018 roku. Oczekuje się, że w sumie Rosja wyprowadzi na orbitę 672 satelity dla sieci.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama