reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińscy nadawcy walczą z piracką usługą OTT

dodano: 2018-02-09 18:48
autor: HP | źródło: mediananny.com

Piractwo streaming Nic tak nie łączy dwóch rywali holdingowych, jak walka z pirackimi stronami internetowymi. Ukraińska grupa medialna 1+1 Media zwróciła się do Departamentu Cyberpolicji Narodowej Policji Ukrainy z oświadczeniem o nielegalnej retransmisji jej kanałów telewizyjnych na stronie internetowej tvoetv.in.ua.

1+1 Media


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa swoje straty oszacowała na kwotę 1,148 mln hrywien. Do sprawy włączył się konkurencyjny holding Media Group Ukraine i największy operator telekomunikacyjny Volia. Cyberpolicja wszczęła postępowanie karne o naruszenie praw autorskich przez stronę internetową. Na chwilę obecną został zatrzymany sprzęt, którego używano do czynów niezgodnych z prawem.

Bez zgody właścicieli praw autorskich witryna tvoetv.in.ua retransmitowała kanały telewizyjne 1+1, 2+2, TET, Plus Plus, Bigudi, Unian TV, Kvartal TV, Nickelodeon, Nickelodeon HD, Nick Jr., MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, MTV Live HD, VH1 European i VH1 Classic.

Za oglądanie programów użytkownicy musieli uiszczać opłatę dla właścicieli strony internetowej. Wysłaliśmy wniosek o zakończenie transmisji lub zawarcie umowy na legalne nadawanie programów, ale sytuacja nie zmieniła się

- mówi Iwan Primakow, szef oddziału dystrybucji 1+1 Media.


Sami przedstawiciele witryny twierdzą, że nie robią nic sprzecznego z prawem. Mówią, że uczciwie uprzedzają swoich użytkowników (jest ich około 100), że chodzi o transmisję, a nie retransmisję.

Z 1+1 Media jesteśmy w kontakcie i w najbliższym czasie podpiszemy umowę. Na razie nadajemy kanały tej grupy, ponieważ proszą o to abonenci. Postulatu od 1+1 Media nie było, aby je wyłączyć. Zawsze jesteśmy otwarci na właścicieli praw. Jeżeli zwrócą się z prośbą o usunięcie ich treści, to usuniemy

- podali właściciele strony, dodając, że nic nie wiedzą o otwartym postępowaniu karnym dotyczącym naruszenia praw autorskich


Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 5m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Megasat...

35 zł Więcej...
reklama