reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja skasowała piracką sieć w Niemczech, Włoszech I Hiszpanii

dodano: 2018-06-01 19:08 | aktualizacja: 2018-06-04 17:24
autor: HP | źródło: GdF

Guardia di Finanza GdF Ponad 150 funkcjonariuszy organów ścigania z Rzymu dokonało ponad 50 przeszukań w 20 prowincjach z 11 regionów Włoch, czego skutkiem było zatrzymanie 5 osób podejrzanych o piractwo sygnału telewizyjnego. Podobne działania były również prowadzone w Szwajcarii, Niemczech i Hiszpanii, poinformowało Guardia di Finanza (GdF).

Guardia di Finanza GdF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku śledztw prowadzonych na miejscu i w terenie oraz dzięki analizie przelewów, dokonywanych głównie za pośrednictwem kart kredytowych lub internetowych platform płatności, dotarto do sieci przestępczej zajmującej się nielegalnym udostępnianiem treści telewizyjnych za pośrednictwem internetu.

Działalność prowadzono w firmach, domach prywatnych, garażach i magazynach przemysłowych, gdzie zainstalowano sprzęt zdolny do odszyfrowania sygnału Sky Italia i Mediaset Premium. Następnie sygnał ten udostępniano drogą internetową w wyjątkowo niskich cenach - ok. 15-20 euro miesięcznie w porównaniu z ponad 100 euro za standardową subskrypcję u operatora pay-tv. Od 2015 roku całkowity wolumen transakcji wyniósł ponad 1 mln euro. W całej Europie zatrzymano 49 osób podejrzanych o przestępstwa związane z piractwem i praniem brudnych pieniędzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Antena DVB-T Maximum MDA-110 LTE

Maximum MDA-110 to aktywna antena radiowo-telewizyjna przeznaczona do montażu na...

220 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...
reklama