reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start rakiety Proton z Eutelsatem 5 West B w 2019

dodano: 2018-06-20 12:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Roskosmos

Eutelsat satelitka 360 Start rosyjskiej rakiety Proton-M z satelitą Eutelsat 5 West B zostało przełożone na 2019 rok. Początkowo start planowany był na koniec 2018 roku i miał być jedynym startem Protona w tym roku, jednak został przesunięty na początek 2019 roku.

Eutelsat_logo_2018_satkurier_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przyczyny przeniesienia startu rakiety Proton M nie są znane.
 
Należy zauważyć, że aktualnie start rakiety Proton - M na rynku komercyjnym jest wart 60-65 mln  dol. W podobnej cenie usług wynoszenia na orbitę utrzymuje się rakieta Falcon 9 firmy SpaceX. 
 
Satelita Eutelsat 5 West B będzie musiał zaczekać na ten start Protona, aby wiązkami pokryć kraje Europy i Afryki Północnej (głównie Francję, Włochy i Algierię). Planowane jest wysłanie satelity Eutelsat 5 West B na pozycję orbitalną 5°W, gdzie zastąpi satelitę Eutelsat 5 West A. Nowy satelita będzie wyposażony w 35 transpondery o szerokości pasma 36 MHz.
 
Jednocześnie z tym satelitą Eutelsatu rakieta Proton M ma dostarczyć MEV-1 (Mission Extension Vehicle). To pierwszy przyrząd do przedłużania życia satelitów. MEV-1 ma zapewnić satelicie telekomunikacyjnemu Intelsat 901 paliwo do korekty orbity i eksploatacji tego satelity przez kolejne 5 lat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS to rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...
reklama