reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP1 naziemnie tylko w HD

dodano: 2014-04-28 02:45 | aktualizacja: 2014-04-28 03:56
autor: Łukasz Knapik/Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

TVP1 HD TVP 1 HD Jedynka HD Przed północą, w nocy z 27 na 28 kwietnia 2014 roku, z multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) usunięto TVP1 (w SD) (więcej tutaj i tutaj). Kilkanaście minut później w tym miejscu pojawił się kanał Fokus TV, emitując spoty promocyjne identyczne jak w przekazie satelitarnym (więcej tutaj). Tym samym w NTC Jedynka nadaje już tylko w wysokiej rozdzielczości (TVP1 HD) w MUX 3. TVP1 w standardowej rozdzielczości dostępna jest wciąż dla abonentów platform satelitarnych (nc+, Cyfrowy Polsat, Orange TV), sieci kablowych i IPTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakończenie emisji TVP1 w MUX 1 jest też symbolicznym zakończeniem jednego z etapów procesu cyfryzacji w Polsce. Z uwagi na fakt, iż multipleks pierwszy (MUX 1) szybciej poszerzał swój zasięg niż trzeci (MUX 3), który został docelowo przeznaczony dla TVP, zdecydowano, iż tymczasowo kanały Telewizji Polskiej będą dublowane w MUX 1 (więcej tutaj). Chodziło o stacje, które były już dostępne naziemnie, ale analogowo, czyli TVP1, TVP2 i TVP Info.

15 lutego br. cała dotychczasowa oferta publicznego nadawcy w NTC (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Info, TVP Regionalna) trafiła już docelowo do MUX 3 (TVP1 i TVP2 tylko w HD, zrezygnowano z emisji wersji SD, które mają identyczne ramówki jak HD), a dwa z czterech miejsc TVP w MUX 1 zajęły TV Trwam i TVP ABC (ten kanał Telewizji Polskiej otrzymał to miejsce w konkursie, tak jak wszyscy pozostali nadawcy z MUX 1) (więcej tutaj).

15 marca br. miejsce TVP2 w MUX 1 zajął kanał Stopklatka TV (więcej tutaj), a teraz Jedynka ustąpiła miejsca dla kanału Fokus TV (więcej tutaj). Ponadto w MUX 1 nadają: TTV, ATM Rozrywka TV, Eska TV i Polo TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...