12.07 Liga Światowa: Final Four II dywizji - finał

dodano: 2014-07-11 11:44 | aktualizacja: 2014-07-11 14:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD Francja pokonała w Sydney Belgię 3:0 i awansowała do finału turnieju Final Four Ligi Światowej II dywizji. W drugim meczu zmierzą się Holandia z Australią. Zespół, który wygra Final Four, weźmie udział w turnieju Final Six Ligi Światowej elity we Florencji. Starcie dwóch zwycięzców grup eliminacyjnych określane było mianem pojedynku Dawida z Goliatem. W roli tego pierwszego stawiani byli Belgowie, którzy w fazie głównej zostawili w pokonanym polu między innymi Kanadyjczyków i gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego Australijczyków.

Francuzi musieli sobie radzić ze zdecydowanie lepszymi zespołami, a pokonanie Niemców i Argentyńczyków wskazywało na to, że łatwo awansują do najlepszej szóstki Ligi Światowej.

Belgowie nie przestraszyli się jednak dużo bardziej utytułowanego rywala. W pierwszym secie postawili trudne warunki Francuzom, którzy zachowali jednak zimną krew w końcówce partii i wygrali ją 26:24. Niepowodzenie podłamało skazywanych na pożarcie belgijskich graczy, którzy w drugim secie nie podjęli walki i przegrali go do -20. Również trzecia partia padła łupem Francuzów, a spotkanie efektownym „gwoździem” ze środka siatki Kevin Le Roux.

Francja - Belgia 3:0 (26:24, 25:20, 25:19)

Siatkarze Australii pokonali Holandię 3:0 i awansowali do finału turnieju Final Four Ligi Światowej II dywizji. W decydującym meczu, którego stawką będzie awans do Final Six we Florencji Australijczycy zmierzą się z Francuzami, którzy w pierwszym półfinale ograli Belgów.

Trudno było wskazać faworyta drugiego meczu półfinałowego. Australijczycy, którzy mieli okazję zagrać przed własnymi kibicami w głównej fazie zajęli ostatnie miejsce w grupie, ale oszczędzali siły na turniej eliminacyjny. Holendrzy z kolei wygrali łatwą grupę i dzięki temu dostali szansę zagrania o Final Six Ligi Światowej.

Nikt nie spodziewał się jednak, że przebieg meczu będzie tak jednostronny. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy do -23, natomiast w drugim miejscowi sprawili rywalowi tęgie lanie i pokonali "Oranje" do -12! Australijczycy zwycięstwo przypieczętowali w trzecim secie, który po zaciętej walce wygrali do 25 i to oni zameldowali się w finale turnieju rozgrywanego w Sydney, w którym zmierzą się z Francją.

sobota, 12 lipca

9:30 Liga Światowa: mecz o 3. miejsce - Final 4 grupy 2: Belgia - Holandia w Polsacie Sport
12:00 Liga Światowa: finał - Final 4 grupy 2: Australia - Francja w Polsacie Sport