reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Volleyball w kablu. Problemy z rejestracją w KRRiT?

dodano: 2014-08-04 10:00 | aktualizacja: 2014-08-04 11:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: TK Chopin/Promax/TKSM Północ/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Polsat Volleyball 1 HD logo W tym roku Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn odbędą się w Polsce. Prawa do pokazywania mundialu ma należąca do Cyfrowego Polsatu Telewizja Polsat. Nadawca zapowiedział, iż mecze zostaną pokazane w specjalnych czterech kanałach Polsat Volleyball (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Dostęp do nich będą mieli abonenci wszystkich płatnych pakietów Cyfrowego Polsatu bez żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto spółka zaoferowała stacje innym operatorom, w tym nc+ (ITI Neovision) i telewizjom kablowym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze sieci kablowe już zaczęły oferować swoim abonentom możliwość zakupu pakietu Polsat Volleyball. Tak zrobiła w krótkim komunikacie Telewizja Kablowa Chopin z Wejherowa (więcej tutaj): - FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2014 w Polsce. 18 dni meczowych, wszystkie 103 mecze przez około 200 godzin na żywo! Informujemy o możliwości zakupu pakietu 4 kanałów premium Polsat Volleyball transmitujących mecze w okresie 30 sierpnia - 21 września 2014 roku. Usługa będzie dostępna wyłącznie w wymienionym okresie, na kanałach utworzonych przez Cyfrowy Polsat specjalnie na to wydarzenie, na czas trwania mistrzostw".

Więcej szczegółów podaje Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej Północ.z Częstochowy:

„Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy informację z Telewizji Polsat o możliwości reemisji w Cyfrowej TVK czterech nowych programów TV Polsat, na których będą dostępne wszystkie mecze Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce. Mistrzostwa odbędą się w Polsce w okresie od 30 sierpnia do 21 września 2014 roku i będą transmitowane jedynie przez telewizję Polsat w formie zakodowanej odpłatnie na czterech specjalnie uruchomionych dla tego celu kanałach satelitarnych (Volleyball 1, 2, 3, 4).

W sieciach Cyfrowej Telewizji Kablowej istnieje możliwość reemisji w tym czasie Pakietu w/w czterech programów na zasadzie a la carte. Koszt dostępu do tego Pakietu dla jednego Abonenta Cyfrowej TVK ustalony przez TV Polsat wynosi 92,25 zł (75 zł plus VAT 23 proc.). Jest to koszt jaki trzeba będzie zapłacić nadawcy za możliwość obejrzenia tego wydarzenia na żywo. My jako Operator telekomunikacyjny także musimy ze swojej strony ponieść koszty sprzętu potrzebnego do uruchomienia programów w tym czasie, koszty ich rejestracji w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz inne koszty z tym związane.

Z uwagi na nasze powyższe koszty oraz w celu nie przenoszenia ich na Abonentów chętnych oglądać to wydarzenie sportowe, przyjęliśmy zasadę, że podejmiemy się uruchomienia reemisji tych kanałów pod warunkiem, że w okresie do 08.08.2014 r. minimum 100 obecnych Abonentów naszej Cyfrowej TVK zobowiąże się pisemnie, że będzie korzystać z odpłatnego dostępu do tych kanałów.

Przy niższej liczbie chętnych uruchomienie tych programów jest nieuzasadnione ekonomicznie. Zapisy będą przyjmowane w naszym Biurze Obsługi Klienta, ul. Czecha 19 pokój 8 (w godzinach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 7:30 do 14:30 a wtorek od 9:30 do 16:30). W przypadku osiągnięcia wymaganej minimalnej liczby 100 Abonentów wszyscy Abonenci, którzy zobowiążą się do odpłatnego dostępu do tego pakietu będą zobowiązani do podpisania w BOK stosownego Aneksu do Umowy w terminie przed dniem 30 sierpnia 2014 roku czyli przed uruchomieniem reemisji. Informujemy, że nie ma możliwości reemisji 4 programów Volleyball dla wszystkich naszych abonentów w formie niekodowanej z uwagi na zaproponowane przez TV Polsat warunki finansowe (koszt takiej reemisji przekracza nasze kilkuletnie wpływy z całej działalności telekomunikacyjnej). Z uwagi na to w naszej Cyfrowej TVK może być jedynie reemisja tych programów na zasadzie a la carte, na w/w warunkach. Podkreślamy przy tym, że koszt dostępu w wysokości 92,25 zł. od Abonenta jest opłatą na rzecz TV Polsat i nie zawiera w sobie żadnych naszych w/w kosztów jako Operatora TVK. Przyjęty krótki termin zapisów wynika z konieczności wcześniejszej rejestracji programów w KRRiT oraz zamówienia potrzebnego sprzętu".


Sieć Promax z Ostrowa Wielkopolskiego, jeden z największych operatorów kablowych w kraju, poinformowała, iż przystępuje do negocjacji z Polsatem. - Nie będzie łatwo, bo cena jest bardzo wysoka... - możemy przeczytać na profilu kablówki na portalu społecznościowym Facebook.

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Mediakom, reprezentujący małe i średnie kablówki, z oburzeniem przyjął ofertę przedstawioną przez Polsat. Protestują m.in. przeciwko zaproponowanym warunkom finansowym. Ponadto Mediakom zwraca uwagę, że „Telewizja Polsat oczekuje od operatorów kablowych rejestracji tych programów w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, sama nie mając koncesji na nie, co spowoduje, że KRRiT takie wnioski o rejestracje operatorów odrzuci”. Poza tym w oświadczeniu Związek przypomina, „że „zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, operator chcący reemitować dany program musi co najmniej 30 dni przed planowaną reemisją złożyć wniosek o rejestrację”.

- W tym przypadku nie zmieścimy się w terminie, zastanawiające jest, że właśnie teraz Polsat taką ofertę składa, kiedy wie, że nie sprostamy 30-dniowemu terminowi. Może to oznaczać, że Polsat celowo przedstawił ofertę w takim terminie, aby uniemożliwić tym operatorom kablowym, którzy jednak przyjmą ofertę, legalną reemisję programów - głosi oświadczenie organizacji.

- Jest jedna i taka sama propozycja współpracy dotycząca kanałów Polsat Volleyball dla wszystkich operatorów kablowo-satelitarnych, ogłosiliśmy ją w czwartek. Każdy operator, który się do nas zgłosił czy zgłosi otrzyma takie same warunki - poinformował serwis wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Podkreśla on, że także Cyfrowy Polsat (to spółka matka Telewizji Polsat - przyp. red.) otrzymał takie same warunki jak inni operatorzy i je zaakceptował. - Zauważyć należy, że oferta dla klienta końcowego kształtowana jest indywidualnie przez każdego z operatorów - dodaje rzecznik Polsatu.

Matwiejczuk wyjaśnia, że propozycja sprzedaży kanałów zawierała informacje do rejestracji tych kanałów w KRRiT. - Samo zgłoszenie kanałów do rejestru KRRIT do niczego nie obliguje operatora, bo można zgłosić program do rejestru, a potem zdecydować czy zostanie on włączony do oferty. Taka procedura dotyczy każdego z programów, jakie operatorzy chcą włączyć do swojej oferty - informuje wirtualnemedia.pl rzecznik.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...