reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rakieta Antares została poddana autodestrukcji

dodano: 2014-10-31 15:34 | aktualizacja: 2014-10-31 17:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CNN

Antares Znane są już przyczyny wybuchu rakiety nośnej Antares (więcej tutaj), która miała dostarczyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) bezzałogowy kosmiczny statek zaopatrzeniowy Cygnus CRS Orb-3. Okazało się, że firma, która obsługiwała lot, nacisnęła przycisk autodestrukcji, powiedział rzecznik. Zaangażowano system zakończenia lotu, potwierdził Barron Beneski, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej w Orbital Sciences Corporation.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mark Kelly, emerytowany astronauta NASA i członek rady doradczej SpaceX, powiedział, że była to dobra decyzja. - Zdecydowano o użyciu systemu autodestrukcji, aby upewnić się, że rakieta nie zostanie zniesiona przez wiatr na zaludniony obszar, kiedy wiedziano już, że i tak nie osiągnie orbity - powiedział.

Warto dodać, że katastrofa spowodowała ogromny pożar, a szczątki rakiety zostały rozrzucone w okolicach pola startowego. Wideo z wybuchu rakiety można obejrzeć tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...