reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Parauszek i przyjaciele” - polska bajka w PULS 2

dodano: 2014-12-29 15:45 | aktualizacja: 2014-12-29 16:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

PULS 2 PULS2 logo zima święta Boże Narodzenie W poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku, PULS 2 rozpocznie emisję polskiej animacji lalkowej - „Parauszek i przyjaciele”. Będzie to premiera w telewizji ogólnodostępnej. Serial będzie emitowany codziennie, od poniedziałku do piątku, w ramach pasma „Junior TV”, które nadawane jest w godzinach 7:00-19:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Animacja „Parauszek i przyjaciele” opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Oprócz tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania. Bohaterowie serialu wspólnie przeżywają niesamowite przygody, ucząc przy tym dzieci czym jest przyjaźń, współpraca i poszanowanie przyrody.

Kadr z serialu „Parauszek i przyjaciele”, foto: archiwum

Kadr z serialu „Parauszek i przyjaciele”, foto: archiwum

Kadr z serialu „Parauszek i przyjaciele”, foto: archiwum

Kadr z serialu „Parauszek i przyjaciele”, foto: archiwum


„Parauszek i przyjaciele” to pierwsza od dłuższego czasu polska animacja lalkowa. Jest jedną z najnowszych produkcji znanego, łódzkiego studia Se-ma-for, które stworzyło kultowe bajki dla dzieci, takie jak: „Miś Uszatek”, „Przygody misia Coralgola” czy „Mały pingwin Pik-Pok”. Studio dwukrotnie otrzymało Oscara za swoje produkcje.

Dodajmy, iż serial „Parauszek i przyjaciele” zakupiły już m.in. Univision, największa hiszpańskojęzyczna telewizja w Stanach Zjednoczonych (więcej tutaj), szkocka telewizja BBC Alba (kanał nadający w języku szkockim gaelickim) oraz czeska Ceska Televize (CT) (więcej tutaj). W Polsce bajkę premierowo pokazał kanał MiniMini+. Zainteresowanie jej zakupem wyrażali także inni nadawcy - TVP (dla TVP ABC), Polsat JimJam i TV Trwam (więcej tutaj).

„Parauszek i przyjaciele” - emisja od poniedziałku do piątku (od 26 stycznia 2015 roku) o 10:40 w kanale PULS 2. Serial mogą oglądać także widzowie MiniMini+ (MiniMini+ HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...