reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Baza klientów Orange TV, także tych z nc+, rośnie

dodano: 2015-02-13 12:32 | aktualizacja: 2015-02-13 12:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska

Orange Liczba klientów usług telewizyjnych Orange Polska zwiększyła się w 2014 roku o 41 tys., co oznacza wzrost o blisko 6% rok do roku. W samym czwartym kwartale ub.r. liczba klientów Orange TV wzrosła o 13 tys. Z pakietu usług 3P (triple play: telewizja, Internet, telefonia) korzysta już 423 tys. klientów Orange Polska. Oznacza to wzrost o 21 tys. w ciągu trzech miesięcy i o 72 tys. w ciągu roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na koniec 2014 roku liczba klientów IPTV Orange Polska wzrosła do 143 tys., czyli o 8 tys. w ciągu trzech miesięcy i o 22 tys. w ciągu 12 miesięcy. Wzrosła też liczba klientów telewizji satelitarnej (DTH) do 605 tys. (o 5 tys. w ciągu trzech miesięcy i o 19 tys. w ciągu 12 miesięcy). Liczba klientów pakietów telewizyjnych nc+ wzrosła do 166 tys. (o 11 tys. w ciągu kwartału i o 43 tys. w ciągu roku).

Jesteśmy zadowoleni z wyników komercyjnych, operacyjnych i finansowych, jakie uzyskaliśmy w 2014 roku. W szczególności, cieszy nas wyraźny sukces ofert mobilnych Orange, osiągnięty na bardzo wymagającym rynku. Znacząco poprawiliśmy nasze statystyki w zakresie przenoszenia numerów komórkowych, zwiększyliśmy bazę klientów abonamentowych o ponad 6%, a liczba klientów dedykowanych usług mobilnego dostępu do Internetu wzrasta co kwartał. Przedmiotem troski pozostaje stacjonarny dostęp do Internetu, lecz w 2015 roku zamierzamy podjąć w tym segmencie odpowiednie działania. Pierwsze rezultaty nowo wprowadzonej oferty Orange Finanse są obiecujące i jesteśmy przekonani, że w przyszłości korzystnie wpłynie na nasze wyniki. Postęp operacyjny w 2014 roku zaznaczył się przede wszystkim zakończeniem modernizacji sieci 3G oraz istotnym wzrostem pokrycia siecią 4G, która obsługuje już blisko 20% naszego ruchu w zakresie transmisji danych. Jesteśmy zadowoleni, że wreszcie rozpoczęła się długo oczekiwana aukcja na częstotliwości LTE. Oczekujemy, że proces przebiegnie płynnie i bez zakłóceń. Jak sygnalizowaliśmy trzy miesiące temu, deregulacja rynku stacjonarnych usług szerokopasmowych otwiera przed nami nowe możliwości. W 2015 roku, zainwestujemy do 450 mln zł w światłowodową sieć dostępową, co pozwoli objąć do 650 tys. gospodarstw domowych dostępem do Internetu o prędkości powyżej 100 Mb/s. Równolegle, kluczowym priorytetem pozostaje dla nas satysfakcja klientów. Będziemy nadal budować wartość w oparciu o konwergencję. Planujemy jeszcze bardziej zwiększyć pokrycie siecią LTE. Ponadto, chcemy osiągnąć dalszy postęp w budowaniu bardziej zwartego i elastycznego modelu biznesowego, co pozwoli nam utrzymać zadowalające wskaźniki rentowności

- stwierdził Bruno Duthoit, prezes zarządu Orange Polska, odnosząc się do wyników grupy w 2014 roku.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama