reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył konkurs na operatora MUX 8

dodano: 2015-03-12 17:43 | aktualizacja: 2015-03-13 11:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 12 marca 2015 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) opublikował ogłoszenie o konkursie na jedną rezerwację częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174 - 230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w MUX 8, na okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na audiowizualne składniki multipleksu MUX 8 składać się będą następujące programy w standardzie DVB-T:

a) 3 programy SD lub 1 program HD i 1 program SD, na rozpowszechnianie których KRRiT udzieliła lub udzieli TVP koncesji lub program TVP Polonia. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów MUX 1-3 w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dni rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w MUX 8

b) 4 programy SD, na których rozpowszechnianie w MUX 8 udzielona zostanie koncesja KRRiT

Opłata za dokumentację aukcyjną wynosi 1000 zł. Rezerwacja częstotliwości ma obowiązywać przez okres 15 lat. Oferty można składać do 29 kwietnia 2015 roku. Zastrzega się możliwość odwołania konkursu w terminie do 29 kwietnia 2015 roku.

Warto dodać, że dzień przed ogłoszeniem konkursu UKE ogłosił wyniki pierwszych i drugich konsultacji dokumentacji konkursowej na operatora MUX 8 (więcej tutaj). Jak widać, KRRiT nie przychyliło się do postulatów kilku dużych podmiotów, w tym Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj), by MUX 8 przeznaczyć na kanały HD nadawców komercyjnych.

20 listopada 2014 r. Prezes UKE ogłosił konsultacje przygotowanej dokumentacji konkursowej na jedną rezerwację częstotliwości na  multipleksie nr 8. Wszystkie stanowiska, które wpłynęły do Prezesa UKE w ramach konsultacji zostały przekazane do KRRiT. Ponadto Prezes UKE zwrócił się z prośbą do KRRiT o zajęcie stanowiska w zakresie uwag leżących w kompetencji KRRiT między innymi do uwagi zgłoszonej przez Grupę Cyfrowy Polsat, TV Puls Sp. z o.o. oraz  TVN S.A., iż w MUX8 powinny być programy HD nadawców komercyjnych obecnych w MUX1 i MUX2 gdyż zdaniem spółek umożliwienie jedynie TVP nadawania programu HD prowadzi do nierównej konkurencji. KRRiT podtrzymała swoje zapisy zawarte w uchwale 455/2014 z dnia 27 października 2014 r. ponieważ uważa, że najważniejszym kryterium dla wzmocnienia konkurencyjności rynku oraz dla dobra odbiorców jest zwiększenie dostępnej bezpłatnej oferty programowej

- informuje serwis satkurier.pl rzecznik prasowy UKE, Dawid Piekarz.

 
Załączniki do artykułu:
Ogłoszenie konkursu ( Ogłoszenie konkursu.pdf 1119 kB )
Dokumentacja konkursowa ( Dokumentacja konkursowa.pdf 8476 kB )
Załącznik nr 1 Wzór oferty ( Załącznik nr 1 Wzór oferty.pdf 88 kB )
Załącznik nr 1 Wzór oferty ( Załącznik nr 1 Wzór oferty.doc 149 kB )
Załącznik nr 2 Warunki techniczne ( Załącznik nr 2 Warunki techniczne.pdf 88 kB )


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...