reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spółka Polsatu i TVN chce być operatorem MUX 8

dodano: 2015-03-13 11:28 | aktualizacja: 2015-03-13 12:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 12 marca br. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił konkurs na operatora ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, wziąć w nim udział chce Polski Operator Telewizyjny (POT), spółka utworzona przez Telewizję Polsat (należącą do Cyfrowego Polsatu) i TVN. Dodajmy, iż start w konkursie przedstawiciele spółki zapowiadali w październiku ubiegłego roku (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka zamierza uczestniczyć w konkursie, mimo że wybrany w nim podmiot nie będzie mógł sam decydować o składzie ósmego multipleksu, czyli będzie tzw. operatorem pasywnym. W dokumentacji konkursowej zapisano bowiem, że na MUX 8 będą cztery miejsca dla nadawców wybranych w kolejnym postępowaniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT.

- Dobrze by było, gdyby KRRiT przed rozpoczęciem konkursu na operatora ogłosiła tematykę kanałów, jakie znajdą się na multipleksie. Tak stało się przy poprzednich konkursach, teraz nie

- mówi w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Andrzej Zarębski, członek rady nadzorczej POT.


Pozostałe trzy sloty w MUX 8 otrzyma TVP - będzie mogła na nich umieścić kanał HD i SD lub trzy kanały w SD.

TVN ma obecnie w naziemnej telewizji cyfrowej dwa kanały w MUX 2 - TVN i TVN7, jeden w MUX 1 - TTV, TVN HD, TVN7 HD i TTV HD w testowym multipleksie w Warszawie, a ponadto należąca do Grupy TVN stacja NTL Radomsko jest operatorem lokalnego MUX L3, w którym dostępny jest m.in. wspomniany kanał.

Cyfrowy Polsat ma 4 kanały w MUX 2 (Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6), jest producentem programu dla kanału ATM Rozrywka TV (którego nadawcą jest ATM Grupa; jednym z jej udziałowców wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest Zygmunt Solorz-Żak, do niego należy również Cyfrowy Polsat; ATM Grupa jest także operatorem lokalnego MUX L4) a także jest operatorem płatnego MUX 4 (TV Mobilna), gdzie nadaje m.in. własne kanały (Polsat News, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra). Ponadto spółka posiada jeszcze koncesje na lokalne kanały skupione w sieci TV Odra.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...