reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 10/2015

dodano: 2015-10-06 16:27 | aktualizacja: 2015-10-06 22:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 10 2015 okładka SAT Kurier 10/2015
Zmiany na tp. nc+ i Cyfrowego Polsatu
Eleven i Eleven Sports na satelicie
IFA 2015 – koniec telewizji czy telewizorów?
Czy Netflix ma szansę odnieść sukces w Polsce?

PORADNIK:
Dodajemy kanały w tunerach

NOWE PRODUKTY:
- HiMedia H8 Octa Core – TV Box 4K z HEVC
- Odbiornik DVB-T Ferguson Ariva T750i
- Stacja czołowa S2C16 DVB-S/S2 – DVB-C
- Vu+ USB Tuner Turbo
- Odbiorniki UHD 4K wkraczają na rynek

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W

SAT Kurier English 1/2015
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 10/2015 - październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Zmiany na transponderach nc+ i Cyfrowego Polsatu


Tylko u nas - tabele przedstawiające zmiany na transponderach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat i nc+ przed i po 1 października 2015 roku, kiedy doszło do przełączenia z DVB-S/MPEG-2 do DVB-S2/MPEG-4, z uwzględnieniem wszystkich kanałów (także Eleven). Dodatkowo aktualne tabele z listami kanałów wg kolejności w dekoderach. Co ciekawe, nie wszystkie transpondery nc+ zmigrowano do DVB-S2!
PORADNIK: Dodajemy kanały

Październik przyniósł rewolucję jeśli chodzi o układ kanałów na transponderach platform satelitarnych w Polsce. O ile zmiany te nie stanowią żadnego problemu dla posiadaczy dekoderów oferowanych przez operatora, gdzie aktualizacja listy kanałów i parametrów kanałów odbywa się zupełnie automatycznie, o tyle posiadacze własnych niededykowanych, niezależnych odbiorników mają już większy problem przed sobą. Przejrzymy kilka najpopularniejszych w Polsce modeli odbiorników satelitarnych pod kątem ich możliwości wyszukiwania, zwracając uwagę na możliwości czy to uruchomienia FastScan, BlindScan czy też dopisania brakujących transponderów, aby dodać wszystkie te kanały, których zabraknie po zmianach 1 października.

Eleven i Eleven Sports na satelicie


18 września media obiegła informacja o dołączeniu do oferty platformy satelitarnej nc+ dwóch nowych kanałów sportowych – Eleven i Eleven Sports, których nadawcą jest spółka Eleven Sports Network. Choć dla wielu osób była to niespodzianka, pierwsze przecieki w tej sprawie pojawiły się już kilka dni wcześniej...
Czy Netflix ma szansę odnieść sukces w Polsce?

Po prawie czterech latach od debiutu Netfliksa w Europie, serwis ten jest już obecny w 13 europejskich krajach. W zeszłym roku zadebiutował między innymi w Niemczech i we Francji. Ponadto do końca roku usługa pojawi się na trzech kolejnych rynkach – we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Właściciel tego serwisu VOD ogłosił niedawno, że na początku przyszłego roku wejdzie do Korei Południowej, Singapuru, Hongkongu i na Tajwan. We wrześniu tego roku zadebiutował w Japonii. Wobec tego, kiedy dostęp do Netfliksa uzyskają widzowie w Polsce?


Podróże z anteną – Maroko


Do tego muzułmańskiego kraju, leżącego w północnej Afryce, po czerwcowym zamachu na plaży w Tunezji leciałem z obawą, czy i ten kraj nie stanie się obiektem ataków terrorystycznych tzw. fanatyków religijnych. Z informacji, które zebrałem przed wylotem, wynikało, że to jedno z ostatnich państw w północnej Afryce, po którym można podróżować w miarę bezpiecznie. Dodatkowo tłumaczyłem sobie, że teraz już chyba nigdzie nie jest bezpiecznie, a bez ryzyka towarzyszącego każdej podróży nasze poznawanie świata paraliżowane wiecznym strachem ograniczałoby się do oglądania programów podróżniczych w telewizji.
IFA 2015 – koniec telewizji czy telewizorów?

W tym roku na targi IFA w Berlinie zgłosiło się ponad 1500 wystawców, wykupując wszystkie miejsca. To jedyne targi tego typu, które co roku zaliczają efekt „ściany”, czyli ciągle za ciasno! Co ciekawe, w tym roku na targi w Berlinie przyjechało więcej dostawców komputerów PC, którzy dotąd woleli pojechać na targi CeBIT w Hanowerze. Wygląda to na powolny spadek zainteresowania targami CeBIT.

Odbiorniki UHD 4K wkraczają na rynek

Podczas wystaw IFA 2015 w Berlinie i IBC2015 w Amsterdamie prezentowano szereg nowości sprzętowych, w tym najnowsze odbiorniki UHD 4K. Co prawda, urządzenia te nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, a część z nich to jedynie prototypy, ale warto już teraz przyjrzeć się im bliżej. W wydaniu 7-8/2015 SAT Kuriera opisywaliśmy odbiornik Vu+ Solo 4K z HEVC, którego premiera odbyła się na targach ANGA COM 2015 w Kolonii. Teraz przyszedł czas na kolejne odbiorniki UHD 4K!

10 najlepszych gadżetów na IFA 2015

10 naj... telewizorów na IFA 2015

10 różności, które nas zainteresowały

Zacięty bój o multipleks

ZAP – nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 10/2015.

Następne wydanie SAT Kurier 11/2015 na początku listopada.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2015 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2015 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2015 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2015 - 10 wydań + książka - tylko 115 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...