reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konferencja HBO poprzedzająca premierę „Paktu”

dodano: 2015-10-28 16:03 | aktualizacja: 2015-10-28 16:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HBO

HBO HBO Polska i Gazeta Wyborcza zapraszają na międzynarodową konferencję „Jak wiele możesz poświęcić? Cena prawdy w dziennikarstwie śledczym”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 3 listopada w Warszawie. Temat konferencji jest zainspirowany nowym, polskim serialem HBO „Pakt”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas konferencji dziennikarze z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji i Polski opowiedzą o tym, jak dziennikarskie śledztwa wpłynęły na ich życie, czego się dzięki nim nauczyli, co musieli poświęcić, by pokazać światu prawdę o wydarzeniach, które chciano ukryć. 

Konferencję rozpocznie wystąpienie Andrieja Lipskiego, jednego z najbardziej znanych opozycyjnych dziennikarzy w Rosji, szefa działu politycznego „Nowoj Gaziety”, w którym pracowała zastrzelona w 2006 roku słynna dziennikarka Anna Politkowska. Bastian Obermayer, niemiecki dziennikarz śledczy pracujący w dzienniku „Süddeutsche Zeitung" oraz w Międzynarodowym Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych w rozmowie z Leszkiem Bajem, wiceszefem działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”, opowie o międzynarodowym śledztwie związanym z tajnymi kontami klientów banku HSBC w Szwajcarii (tzw. Swiss Leaks).Kolejnym gościem konferencji będzie Dmytro Gnap, ukraiński dziennikarz Slidstvo.info i Hromadske TV, który specjalizuje się w tropieniu korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Wraz z grupą dziennikarzy zasłynął odkryciem i opisaniem dokumentów prezydenta Wiktora Janukowycza, zatopionych w jeziorze na terenie prywatnej posiadłości byłej głowy państwa. Słowacki dziennikarz Tomasz Bella, wymieniony przez organizację Journalism.co.uk na liście 50 najważniejszych innowatorów w mediach w 2010 roku, opowie o uczciwości w mediach. 

Ostatni z gości Peter Jukes, brytyjski dziennikarz, scenarzysta i bloger, w 2014 roku uznany przez branżową „Press Gazette” za najlepszego brytyjskiego dziennikarza na Twitterze i w social mediach, jest autorem dwóch książek o skandalu podsłuchowym z udziałem mediów należących do magnata prasowego Ruperta Murdocha. Za zebrane dzięki crowdfundingowi pieniądze na żywo na Twitterze relacjonował proces osób oskarżonych w aferze podsłuchowej. 

W programie konferencji znalazł się również panel dyskusyjny „Polska bez tajemnic. Dziennikarze śledczy na tropie polskich afer”, w którym udział wezmą Bianka Mikołajewska („Gazeta Wyborcza”), Piotr Pytlakowski („Polityka”), Wojciech Cieśla („Newsweek”) oraz Marcin Kącki („Gazeta Wyborcza”), który poprowadzi rozmowę.

Konferencja odbędzie się we wtorek, 3 listopada w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie w godz. 12.00 – 18.00. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział pod adresem: http://cenaprawdy.evenea.pl/ 

Temat konferencji jest zainspirowany nowym, polskim serialem HBO „Pakt”, którego premiera odbędzie się 8 listopada w HBO. Głównym bohaterem serialu jest dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (w tej roli Marcin Dorociński), który wpada na trop dużej afery finansowej. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z czasem sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. W toku prowadzonego śledztwa Piotr odkrywa, że sprawa ma dla niego również osobisty wymiar. 

Konferencji będzie towarzyszył cykl publikacji w „Gazecie Wyborczej” pt. „Cena prawdy. Dziennikarstwo śledcze naszych czasów” ukazujący się od 31 października do 7 listopada.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...