Polska - Niemcy po raz drugi i to ważny mecz

dodano: 2016-01-10 01:33 | aktualizacja: 2016-01-10 01:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport Polska dwa dni po porażce z gospodarzami 2:3 zmierzy się z nimi po raz drugi. Tym razem mistrzowie świata muszą wygrać. Porażka pozbawi ich wszelkich szans na grę w Rio. Transmisja meczu o trzecie miejsce miejsce od godz. 13:05 w TVP 1 i od godz. 13:25 w TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL. Finał od godz. 16:20 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

Polscy siatkarze nie wystąpią w finale turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie.

Po stojącym na kosmicznym poziomie półfinale przegrali z Francją 0:3 (27:29, 30:32, 20:25) i w niedzielę, w meczu o trzecie miejsce zagrają z Niemcami. Tylko zwycięstwo pozwoli im zachować szanse na występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Mecz w wypełnionej po brzegi hali Maxa Schmelinga nie zaczął się dla Polski najlepiej. Kevin Le Roux swoją piekielnie mocną zagrywką wywalczył trzy punkty z rzędu. Biało-czerwoni nie pozwolili jednak rywalom uciec. Dorównali do ich światowego poziomu, szybko dogonili, a w końcówce seta nawet przegonili. Przy stanie 25:24 sędziowie przyznali Polakom punkt, który po challenge'u został jednak oddany Francji. W tym momencie rywale pokazali swój instynkt zabójcy i wygrali tę bardzo wyrównaną partię.

Kosmiczny poziom meczu utrzymał się w drugim secie. Obrodziło w nim akcjami, którymi można byłoby spokojnie obdzielić całe spotkanie. Podobnie z emocjami, które znowu sięgnęły zenitu w końcówce. Raz Francja, raz Polska marnowały piłki setowe aż do stanu 30:30, kiedy znowu o wygranej rywali zdecydowało sprawdzenie...

Trzeci set zaczął się od prowokacji Francuzów pod siatką i ich kłótni z kapitanem Polaków, Michałem Kubiakiem. Te nieporozumienia wytrąciły biało-czerwonych z równowagi, za to zmotywowały dodatkowo Earvina N'Gapetha. Lider Francuzów zaczął punktować z regularnością, którą rozbijał rywali w poprzednich meczach. Polacy powrócili do poziomu z dwóch pierwszych setów dopiero w końcówce, po kilku przeprowadzonych przez Stephane'a Antigę zmianach. Było już jednak za późno.

Francuzi wygrali 3:0 i potwierdzili, że są głównymi kandydatami do olimpijskiego złota. Najpierw muszą jednak awansować na igrzyska, a to zapewni im tylko zwycięstwo w niedzielnym finale z Rosją, która wcześniej – po równie wspaniałym widowisku – pokonała Niemców 3:1.

Polska dwa dni po porażce z gospodarzami 2:3 zmierzy się z nimi po raz drugi. Tym razem mistrzowie świata muszą wygrać. Porażka pozbawi ich wszelkich szans na grę w Rio. Transmisja meczu o trzecie miejsce miejsce od 13:05 w TVP 1 i od 13:25 w TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL. Finał – od 16:20 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.