reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Przemek Saleta: Najcięższe zadania” 2 w NGC

dodano: 2016-01-27 12:53 | aktualizacja: 2016-01-27 19:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox International Channels Poland/TVN/satkurier.pl

National Geographic Channel W nowych odcinkach tej serii jej tytułowy bohater - jeden z najsłynniejszych polskich sportowców - chce się sprawdzić w kolejnych najcięższych fachach (więcej tutaj). Najpierw, wraz z National Geographic Channel, spróbuje swoich sił jako ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Weźmie między innymi udział w ćwiczeniach ratownictwa lawinowego. Potem z gór przeniesie się nad morze, by na kilka dni zostać rybakiem uczestniczącym w kilkunastogodzinnym połowie bałtyckiego szprota. Z kolei w trzecim odcinku Saleta zasmakuje życia kolejarza pracującego w PKP Cargo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Człowiek - orkiestra”: kickbokser, bohater kilku telewizyjnych show, redaktor naczelny magazynu dla gentlemenów, podróżnik, filantrop. Długo by wymieniać zajęcia i pasje Przemysława Salety. Ostatnio widzowie mogli oglądać go w pierwszej odsłonie serii National Geographic Channel zatytułowanej „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”. Zmagał się w niej z najtrudniejszymi profesjami: był już smolarzem, czołgistą, stoczniowcem i odlewnikiem. Naprawiał autobusy w najstarszej warszawskiej zajezdni, ładował bagaż do samolotów na modlińskim lotnisku, zmagał się z niebezpieczeństwami pracy w zakładach chemicznych, a nawet z pasażerami na gapę jako kontroler biletów w stołecznym Zarządzie Transportu Miejskiego (ZTM)... ale stale mu mało. Przemek Saleta mówi krótko:

- Lubię wyzwania i próbowanie sił w nowych dziedzinach. Dlatego pomysł na program „Przemek Saleta: Najcięższe zadania” od razu mi się spodobał, chętnie sprawdzę się w kolejnych profesjach.


O ciężką robotę u nas nietrudno. Jak Polska długa od Tatr po Bałtyk wszędzie można znaleźć długą listę wyzwań godnych największych twardzieli. Dlatego w nowych odcinkach Przemek przemierzając Polskę w poszukiwaniu kolejnych zadań będzie się zmagać zarówno z chronicznym zmęczeniem, z oporem materii, jak i z ludzkim stresem towarzyszącym działaniom, od których zależy ludzkie zdrowie lub życie.

Przemysław Saleta w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Przemysław Saleta w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Przemysław Saleta w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland
   

„Przemek Saleta: Najcięższe zadania” - sezon 2. w National Geographic Channel - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „TOPR”
W pierwszym odcinku nasz bohater ląduje w Tatrach - zawsze majestatycznie pięknych, czasem dramatycznie niebezpiecznych. W świat, w którym uroda natury miesza się z jej przerażającym obliczem wprowadzać go będą nie lada twardziele - ratownicy TOPR-u.  Pod ich okiem Przemek zmierzy się z przygotowanymi zadaniami. Akcje ratunkowe w górach wymagają bardzo dobrej kondycji, sprawności fizycznej oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu. W końcu chodzi tutaj o ludzkie zdrowie i życie. Zadanie pierwsze to zapoznanie się z ABC lawinowym i zlokalizowanie pozoranta pod lawiną. W kolejnym kroku Saleta spróbuje sił we wspinaczce skalnej, by zaraz po niej przystąpić do transportu rannego, którego trzeba bezpiecznie ściągnąć w noszach z wysokości 1500 metrów. Zadaniem, które przysporzy Przemkowi sporo wyzwań, będzie już samo dotarcie do rannego w jaskini. Na zakończenie, główny bohater będzie się musiał wykazać umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Dotrzymanie kroku TOPR-owcom i zachowanie zimnej krwi to naprawdę najcięższe zadanie.

Odcinek 2.: „Kutry”
Z perspektywy „letniego” turysty, Bałtyk to zwykle sielankowy akwen, co najwyżej ciut za chłodny dla miłośników kąpieli. Zupełnie inaczej nasze morze wygląda z pokładu kutra rybackiego. Tak będzie musiał na nie popatrzeć Przemek Saleta. W kolejnym odcinku serii główny bohater dołączy do załogi jednego z kutrów rybackich. Wypłynie 50 km od strefy brzegowej Bałtyku na kilkunastogodzinny połów szprota. Będzie pomagał przy wydawaniu narzędzi połowowych i wybieraniu sieci, po to, aby chwilę później trafić na kilka godzin pod pokład do lodowatej ładowni, by pomóc w ładowaniu szprotek do skrzyń. Powrót do portu we Władysławowie też nie będzie oznaczać fajrantu. Teraz trzeba rozładować skrzynie na brzeg, a potem zadbać, by ryby się nie zepsuły. Przemek dołączy do zdominowanego przez kobiety zespołu pracowników przetwórni. Będzie tu musiał stanąć do zawodów na szybkość w odgławianiu szprota. Jakby tych zręcznościowych zadań było mu mało, na koniec sam się zgłosi do pomocy w cerowaniu sieci.

Odcinek 3.: „PKP Cargo”
Transport kolejowy to nie tylko wagony, które liczymy czekając w korku przed zamkniętym szlabanem, ale skomplikowana logistyka i serwis, za którymi stoi praca tysięcy ludzi. Na polskim rynku przewoźników kolejowych liderem od lat jest PKP Cargo. Do tej firmy zawita Przemek, by sprawdzić, czy podoła kolejnym ciężkim zadaniom. Swoją pracę rozpocznie od sprzęgania 14-wagonowego składu, asystowaniu w jego załadunku i zabezpieczaniu drzwi wagonów. Następnie trafi do nastawni, aby przekonać się na czym polega zarządzanie ruchem i precyzyjne ustalanie tras kolejowych. Po uzgodnieniu marszruty w nastawni, nie zostanie nic innego jak wczuć się w rolę maszynisty i zasiąść „za sterami” jednego ze składów. Tak, tak - Przemek będzie maszynistą. A co się dzieje, gdy pociąg ulega awarii? Tego bohater programu dowie się, odwiedzając zakłady naprawcze taboru kolejowego w Kluczborku. Tu będzie go czekać zadanie w postaci wymiany łożyska. Kolejny punkt na kolejowej mapie zadań Salety to Ostrów Wielkopolski, w którym mieści się największe centrum serwisowe lokomotyw. Tutaj Przemek będzie mógł wykorzystać siłę swoich mięśni. Przy pomocy specjalnej obrotnicy i „pary w ręku” spróbuje obrócić lokomotywę o masie 120 ton. Chwilę później będzie już asystować na suwnicy przy transporcie ważącej 2 tony przetwornicy. Na zakończenie, jako znany fan motoryzacji, Przemek spróbuje złożyć amortyzator. Czy zmontowany przez niego mechanizm zdoła przejść test na specjalnej maszynie sprawdzającej parametry bezpieczeństwa? Będzie się można tego dowiedzieć oglądając serię.

Pracownik PKP Cargo i Przemysław Saleta w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Przemysław Saleta i wagon Fals 2151 w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Samochód Mercedes-Benz klasy V (Vito/Viano) i trawlery B-280 w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Przemysław Saleta na kutrze w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland

Przemysław Saleta na kutrze w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, foto: Fox International Channels Poland


Program (pierwszy sezon) będą mogli oglądać również widzowie kanału ITVN Extra (TVN International Extra). - W lutym br. na naszej antenie zagości program „Przemek Saleta: najcięższe zadania”. Mistrz świata w kickboxingu i Mistrz Europy w boksie zmierzy się z trudnymi, wymagającymi nie lada poświęceń oraz najbardziej odpowiedzialnymi zawodami. Na kolejne odsłony serii zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę - informuje TVN.

„Przemek Saleta: Najcięższe zadania” - sezon 1., emisja w soboty i niedziele (od 6 lutego 2016 roku) o 16:40 (CET - Berlin, Paryż, CST - Chicago) i 17:40 (EST - Nowy Jork) w ITVN Extra (TVN International Extra); sezon 2., premiera w środę, 17 lutego 2016 roku o 22:00 w National Geographic Channel (National Geographic Channel HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...