reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP będzie korzystać z satelity Astra

dodano: 2016-06-01 10:16 | aktualizacja: 2016-06-01 12:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES/satkurier.pl

astra_nowe_logo Operator satelitarny SES podpisał długoterminowe porozumienia o partnerstwie ze Studiotech Poland, dostawcą sprzętu audiowizualnego i producentem rozwiązań transmisji cyfrowych, na mocy którego zapewni pojemności satelitarne dla potrzeb Telewizji Polskiej na pozycji orbitalnej 23,5°E, gdzie stacjonuje satelita Astra 3B.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Studiotech Poland, spółka, która wygrała przetarg publiczny ogłoszony przez TVP, wykorzysta pojemności satelitarne SES dla potrzeb nadawcy publicznego w zakresie przekazu informacji drogą satelitarną (DSNG).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z firmą Studiotech, która cieszy się opinią dostawcy wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu audio i wideo oraz kompleksowych rozwiązań telewizyjnych

- podkreślił Marcin Ornass-Kubacki, prezes zarządu firmy Astra na Europę Środkowo-Wschodnią.

Pozytywne rozstrzygnięcie przetargu publicznego potwierdza zaufanie ze strony TVP, jak również Studiotech, do naszych niezawodnych usług satelitarnych. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani faktem, że potrafiliśmy sprostać wysokim wymaganiom obu firm.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z SES w ramach kontraktu realizowanego dla TVP. Mając takiego partnera strategicznego, możemy w pełni zaspokajać potrzeby naszych klientów w zakresie okazjonalnego i długoterminowego wykorzystania pojemności satelitarnych. Mamy nadzieję na wieloletnią i pełną sukcesów współpracę partnerską

- powiedziała Elwira Machowska, prezes zarządu Studiotech Poland.


Warto przypomnieć, że TVP korzystała wcześniej na potrzeby realizacji dosyłów z pozycji 33,1°E i było tak od 1 stycznia 2012 roku. Wcześniej TVP była obecna na pozycji 7°E. W obydwu przypadkach nadawca korzystał z satelitów operatora Eutelsat, ale na 33,1°E kanały pojawiły się za sprawą przetargu z października 2011 r., który wygrała Telekomunikacja Polska. Obejmował on okres 4 lat, wygasł z początkiem 2016 roku. W ostatnim czasie TVP kontynuowała korzystanie z pozycji 33,1°E, ale na zasadzie krótkich 20-dniowych umów, m.in. z TTcomm S.A. oraz ze Studiotech Poland, z innego segmentu pasma satelitarnego niż w okresie współpracy z Telekomunikacją Polską.

13 maja br. TVP poinformowała, że przetarg na dzierżawę transpondera satelitarnego dla potrzeb przewoźnych stacji satelitarnych DSNG przez 48 miesięcy, ogłoszony 16 marca br., wygrała spółka Studiotech Poland, składając lepszą, zdaniem TVP, ofertę niż TTcom GmbH. TVP zapłaci Studiotech Poland kwotę 14,299 mln zł. Zgodnie z warunkami technicznymi zamówienia, TVP chciała korzystać na potrzeby przekazów z pojemności na pozycji orbitalnej 23,5°E lub 33,1°E. W związku z tym Studiotech Poland, zwycięzca przetargu, mógł podpisać umowę albo z Eutelsatem albo SES (Astra). Wybrał tego drugiego operatora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama