reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT dobiera się do Telewizjady

dodano: 2016-08-05 16:56
autor: HP | źródło: KRRiT/satkurier.pl

KRRiT Od dawna nadawcy i operatorzy legalnych platform i kablówek walczyli różnymi sposobami, m.in. przez antypirackie stowarzyszenie Sygnał z nielegalnymi dostawcami płatnych kanałów, które oferowały najlepsze stacje za... darmo. Taka reklama w sieci spowodowała ogromne zainteresowanie serwisami typu Telewizjada czy Weeb.tv, także u Polaków poza granicami, którzy przez Internet mieli dostęp do treści, których w niektórych rejonach świata nie ma z satelity. Telewizjada została zamknięta mimo tego, że serwis próbował oferować konto Premium i przejść do płacenia za treści. Teraz do akcji włączyła się KRRiT, która po latach odkryła, że takie usługi powinny być ...rejestrowane.

Telewizjada krrit 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 sierpnia KRRiT opublikowała następujący komunikat na swojej stronie internetowej:

Rozprowadzanie programu telewizyjnego musi być rejestrowane.

Na podstawie art. 304 § 2 k.p.k., 1 sierpnia 2016 r. Jan Dworak, Przewodniczący KRRiT złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Woli o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na rozprowadzaniu programu telewizyjnego bez wpisu do rejestru.

Na stronie internetowej http://www.telewizjada.net/ oferowano usługę polegającą na udostępnianiu rozpowszechnionych programów telewizyjnych (między innymi TVP1, TVP2 i innych) w całości i bez jakichkolwiek zmian. Usługa ta, zgodnie z art. 4 pkt. 8 ustawy o radiofonii i telewizji, powinna być uznana za rozprowadzanie programów.

Zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt 1 urt program rozprowadzany wymaga zgłoszenia do rejestru, a organem prowadzącym Rejestr jest Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Operator rozprowadzający program dokonuje zgłoszenia programu do rejestru nie później niż na miesiąc przed rozpoczęciem jego rozprowadzania.

Mimo rozpoczęcia działalności przez podmiot rozprowadzający programy telewizyjne na stronie http://www.telewizjada.net/, do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji takie zgłoszenie nigdy nie wpłynęło.

Zgodnie z art. 52 ust. 2 urt, kto rozprowadza program radiowy lub telewizyjny bez wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Na stronę internetową Telewizjady nawet nie ma co wchodzić, bo wisi tam taki komunikat:

Z przykrością informujemy, że z uwagi na okres wakacyjny prace nad uruchomieniem serwisu w dalszym ciągu trwają.
   Dokładamy wszelkich starań aby zostały one zakończone najpóźniej w miesiącu sierpniu 2016 r. 
   Za opóźnienie przepraszamy.


oraz takie oświadczenie po polsku i angielsku z którego wynika, że Telewizjada jednak boi się konsekwencji tego, co sama oferowała nie do końca legalnie, a te "sumy kontrolne" chyba nie są wytłumaczeniem:

Telewizjada.net nie zajmuje się rozprowadzaniem plików chronionych prawem autorskim. Strona nie zawiera żadnych plików, zamieszcza jedynie ich sumy kontrolne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...