reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor TV walczy z piratami

dodano: 2016-08-16 16:04
autor: HP | źródło: tricolor.tv/tele-satinfo.ru

czaszka piractwo Największy, rosyjski operator platformy satelitarnej Trikolor TV pochwalił się wynikami w zakresie zwalczania nielegalnego dostępu do swojej oferty. Walka z piractwem prowadzona jest zarówno w Rosji, jak i krajach WNP. W okresie sprawozdawczym operator założył 12 spraw kryminalnych i zablokował 470 stron internetowych, które bez uzasadnienia wykorzystywały jego znak towarowy. Efektywności kampanii antypirackiej dodaje odnowione prawo i nowe technologie transmisji sygnału satelitarnego oraz szyfrowania.

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawione wyniki dotyczą czwartego kwartału 2015 roku i pierwszego półrocza 2016r.. W tym okresie pracownicy organów ochrony prawnej likwidowali pirackie karty dostępu i szkodliwe oprogramowania w kilku regionach Rosji. Łącznie udało się założyć 12 spraw kryminalnych, z których 2 zakończyły się wyrokami, a w 9 trwa dochodzenie.

Trikolor TV aktywnie zwalcza cardsharing. Tu postawiono jeszcze jeden wyrok skazujący obywatelowi Federacji Rosyjskiej. 3 podobne sprawy karne rozpatrywane są na Białorusi.

Kolejnym obszarem walki Trikolor TV z piractwem jest likwidacja naruszeń praw autorskich i pokrewnych. Chodzi tu o nadawanie kanałów telewizyjnych w miejscach publicznych (kawiarnie, kluby sportowe, hotele, puby, etc) bez zawarcia odpowiedniej umowy z operatorem. Kampania, realizowana w 2014 roku, w pierwszym półroczu 2015 roku znacznie zmniejszyła liczbę tego typu naruszeń. W wyniku kontroli 507 obiektów sporządzono 81 protokołów administracyjnych, a w ciągu okresu sprawozdawczego ujawniono 12 przypadków łamania prawa. 4 przypadki zakończyły się zawarciem umowy z operatorem, a pozostałe 8 trafiły do sądu. W 4 z nich wydano decyzje konfiskaty sprzętu odbiorczego i nałożenia grzywny o średniej wielkości 30 tys. rubli. Oprócz kar, operator wywalczył sobie rekompensaty na łączną sumę 250 tys. rubli. Przypadki dystrybucji kanałów telewizyjnych w miejscach publicznych ujawniono w kilku miastach Rosji: Sankt Petersburgu, Wołgogradzie i Lipiecku.

Na daną chwilę Trikolor TV wystosował też 2 oświadczenia o odpowiedzialności karnej w stosunku do dwóch lokalnych operatorów kablowych i IPTV.

Trikolor TV poświęca też uwagę przed nieuzasadnionym wykorzystaniem swojego znaku towarowego. Duża popularność platformy satelitarnej przyczynia się do powstawania stron internetowych, które naśladują oficjalną witrynę www.tricolor.tv bez odpowiedniego zezwolenia. W takich przypadkach jest wykorzystywana zawartość oficjalnej strony, styl firmowy i logo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...