reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: Program „Państwo w państwie” wyróżniony

dodano: 2016-10-29 04:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat News Polsat „Państwo w państwie” Dziennikarze programu „Państwo w państwie” - Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz - zostali finalistami Nagrody Radia Zet imienia Andrzeja Woyciechowskiego. - Wyróżnienie honorowe za reportaż „Czy państwo radzi sobie z lichwą?” jest jednym z najważniejszych jakie otrzymała redakcja programu „Państwo w państwie”. To szczególna nagroda ze względu na jej cel jakim jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane - czytamy w komunikacie. „Państwo w państwie” było jedynym programem telewizyjnym nominowanym do tej nagrody.

Polsat News Polsat „Państwo w państwie” Przemysław Talkowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dziennikarze programu „Państwo w państwie” już od 5 lat przedstawiają przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu i patologii w wymiarze sprawiedliwości w relacjach: państwo - przedsiębiorca, państwo - obywatel - czytamy w komunikacie.

W wydaniu, za który dziennikarze programu „Państwo w państwie” znaleźli się w ścisłym finale nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego, opisywana jest historia Jolanty Misztal, która pożyczyła 25 tys. zł i straciła dom warty 12 razy tyle. Wszystko za sprawą pełnomocnictwa do sprzedaży nieruchomości, które dano kobiecie do podpisania wśród stosu papierów u notariusza. Jak twierdzi Jolanta Misztal, kiedy jej mąż dowiedział się, że lichwiarze chcą zabrać dom, popełnił samobójstwo. Parę miesięcy później kobieta została zmuszona do wymeldowania się i wyprowadzki. Rodzinny dom Misztalów lichwiarze sprzedali na wolnym rynku. Kobieta zgłosiła sprawę do prokuratury. Okazało się, że jest jedną z blisko setki oszukanych. Wszyscy poszkodowani byli w trudnej sytuacji i pożyczali pieniądze od lichwiarzy. Następnie tracili nieruchomości warte kilka razy więcej. Pomimo poważnych zarzutów, zarówno notariusz, jak i lichwiarze nie zostali aresztowani. Notariusz, który ma postawione 93 zarzuty, wciąż pracuje. Podobnie lichwiarze.
 
„Państwo w państwie”: Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz z wyróżnieniem, foto: WBF
„Państwo w państwie”: Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz z wyróżnieniem, foto: WBF


- „Państwo w państwie” od 5 lat utrzymuje swoją pozycję wśród programów publicystycznych i posiada stałą widownię. W tym czasie przedstawiono 187 bohaterów i historii, osiągnięto 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagrano ponad 900 godzin materiałów i przeczytano ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. Po opisywanych przez redakcję programu „Państwo w państwie” historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a ok. 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń zespołu programu „Państwo w państwie” bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące - czytamy w komunikacie (więcej tutaj).

Nagroda Radia Zet imienia Andrzeja Woyciechowskiego trafia do dziennikarzy, którzy wykazali się odwagą w docieraniu do prawdy. Po raz pierwszy nagrodę wręczono w 2005 roku w 10. rocznicę śmierci jej patrona i założyciela Radia Zet. W skład kapituły narody wchodzą szefowie redakcji największych polskich mediów oraz córka Andrzeja Woyciechowskiego, Katarzyna Radziwiłł.

„Państwo w państwie” - emisja w niedziele o 19:30 w kanałach Polsat (Polsat HD) i Polsat News (Polsat News HD). Program ten mogą również oglądać widzowie kanału Polsat News 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...