reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Iran: 713 tys. skonfiskowanych anten

dodano: 2016-11-26 09:40 | aktualizacja: 2016-11-26 16:45
autor: HP | źródło: Spacewatch/IRNA

antena_iran_360px.jpg W kilka miesięcy irańskie władze skonfiskowały ogromna liczbę anten i konwerterów do odbioru satelitarnego. To może być mały szok, ale w ciągu ostatnich 7 miesięcy irańscy funkcjonariusze organów ścigania skonfiskowali dokładnie 713.546 anten satelitarnych, 923.299 konwerterów (LNB) oraz 10.766 tunerów satelitarnych. Równolegle z tymi konfiskatami, aresztowano 293 osób pod zarzutem instalowania anten satelitarnych i przerwała pracę 40 grup osób, które były zaangażowane w podobną działalność.

antena_iran_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dane te przekazał 13 listopada szef policji w Teheranie, generał Lofti podczas spotkania "Czystość i Hidżab". Inny irański oficjel - Abbas Jafari Dolatabadi zwrócił uwagę na fakt, że niektórzy policjanci i urzędnicy powstrzymują legalne działania dotyczące konfiskaty odbiorników telewizji satelitarnej i innego sprzętu. Dodał również, że około 60% populacji Iranu używa [nielegalnie] anten satelitarnych. Dolatabadi przypomniał w związku z tym, że oglądanie telewizji satelitarnej w Iranie jest nielegalne i wezwała Irańczyków, aby nie próbowali przeciwdziałać konfiskatom sprzętu przez organy ścigania.

Z jednej strony obecny rząd Iranu wierzy, że transmisje satelitarne krajów Zachodu i Zatoki Arabskiej jest częścią przemyślanej kampanii mającej na celu utrzymanie "miękkiej wojny" z Iranem. Według rządu, wszystkie programy telewizyjne nadawane przez satelitę mają podważać zaufanie zwykłych obywateli do rządu Iranu. Kanały satelitarne niekorzystnie wpływają na moralność.

Wcześniej stwierdzono, że tylko w lipcu władze w Iranie publicznie zniszczyły około 100 tys. anten satelitarnych i odbiorników telewizyjnych.

Każdy Irańczyk w kraju złapany na posiadaniu urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej może dostać do zapłaty grzywnę w wysokości 2800 dol.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama