reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT uchyliła Agorze koncesję kanału TV Zone

dodano: 2016-12-02 02:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Agora 4 listopada br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na wniosek nadawcy, postanowiła uchylić koncesję z dnia 25 listopada 2014 roku udzieloną spółce TV Zone Sp. z o.o. (Agora) z siedzibą w Warszawie na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą TV Zone (więcej tutaj). Dodajmy, iż kanał ten nigdy nie rozpoczął nadawania.

Agora


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W uzasadnieniu decyzji regulatora rynku czytamy, iż pismem z dnia 8 czerwca 2016 roku koncesjonariusz wniósł o uchylenie koncesji, wskazując w uzasadnieniu, iż po otrzymaniu przedmiotowej koncesji przez spółkę TV Zone Sp. z o.o. inna spółka (Green Content Sp. z o.o., również z grupy Agora) otrzymała koncesję na rozpowszechnianie podobnego programu w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym (MUX 8) pod nazwą Metro. W rezultacie oba programy, które mają podobny format, miałyby czerpać z zasobów spółki Agora S.A. oraz podmiotów należących do jej grupy kapitałowej, równocześnie konkurując ze sobą w ramach tej samej grupy odbiorców. Według koncesjonariusza spółka Green Content Sp. z o.o. jest także zainteresowana nadawaniem swojego programu w sposób rozsiewczy satelitarny. W związku z powyższym zarząd spółki TV Zone Sp. z o.o. uznał, iż rozpoczęcie nadawania przez koncesjonariusza „jest nieekonomiczne i nie przyniesie spodziewanych efektów biznesowych”.
 
W portfolio Agory jest już kanał Stopklatka TV (SD/HD). Na zdjęciu Kate Winslet i David Kross w filmie „Lektor”, który emituje ta stacja, foto: TWCGF Film Services II, LLC
W portfolio Agory jest już kanał Stopklatka TV (SD/HD). Na zdjęciu Kate Winslet i David Kross w filmie „Lektor”, który emituje ta stacja, foto: TWCGF Film Services II, LLC


Kanał Metro (Metro HD) rozpocznie nadawanie 2 grudnia br. (więcej tutaj) Ponadto Agora jest nadawcą telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv, a wraz z Kino Polska TV (SPI International B.V.), poprzez spółkę Stopklatka, kanału filmowego Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj).

Agora jest także m.in. nadawcą stacji radiowych (Radio Tok FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio) i wydawcą gazet (dziennika „Gazeta Wyborcza”, czasopism „Wysokie Obcasy Extra”, „Magnolia”, „Avanti”, „Logo”, „Świat motocykli” czy „Dziecko”). Do grupy należą także sieć kin Helios, dystrybutor filmów Next Film a także udziały w spółce AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną. Agora jest również wydawcą różnych serwisów internetowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama