reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel: w nocy z 20 na 21.12 możliwe przerwy w emisji MUX 3

dodano: 2016-12-20 19:40
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: EmiTel

MUX3_tlo_360px.jpg Operator EmiTel 20 grudnia wieczorem (komunikat z godziny 19:00) poinformował, że w nocy z 20 na 21 grudnia dojdzie do uzgodnionych z Telewizją Polską prac serwisowych. W ich efekcie może dojść do krótkich przerw w emisji MUX 3 w wybranych regionach. Jest to dalszy ciąg działań mających na celu wyeliminowanie sporadycznych problemów z emisją kanałów MUX 3 obserwowanych w ostatnich dniach.

EmiTel MUX 3 zakłócenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat operatora EmiTel:

Dziś w nocy (noc z 20 na 21 grudnia - dop. red.), w godzinach 1:00 – 6:00, prowadzone będą uzgodnione z Telewizją Polską prace serwisowe mogące skutkować regionalnie krótkimi przerwami w dostępności sygnału MUX-3.

Kilka godzin wcześniej operator opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, że zlokalizowano i odłączono część systemu nadawczego, w której występowały zakłócenia. Badane są przyczyny powstania awarii, a obowiązki przejął system zastępczy, co potwierdzają czytelnicy mieszkający w niektórych lokalizacjach (zaobserwowano zmiany identyfikatora sieci np. z „NW 03 DOL” na „Emitel”).

Na stan z 20 grudnia do g. 13:00 operator nie obserwował już żadnych problemów z emisją MUX 3.

W związku z zakłóceniami w odbiorze sygnału telewizyjnego TVP na multipleksie MUX-3, które występowały w dniach 17, 18 i 19 grudnia 2016 roku, EmiTel Sp. z o.o., operator świadczący usługi cyfrowej emisji programów telewizyjnych, informuje, iż według stanu na dzień 20 grudnia 2016 roku, godz. 13:00:  
 
1. Obecnie operator nie obserwuje zakłóceń w nadawanym sygnale na MUX-3.
2. Części systemu nadawczego, w których obserwowano zakłócenia, zostały odizolowane, a ich niektóre funkcje zostały przejęte przez system zastępczy.
3. Odizolowane części systemu poddawane są dalszej wnikliwej analizie w celu jednoznacznego ustalenia źródeł i mechanizmu awarii.
4. Analizy wykonywane są we współdziałaniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telewizją Polską S.A.
5. Wyniki analiz będą wykorzystane przy realizacji działań zmierzających do przywrócenia pełnej sprawności systemu podstawowego.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...