reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CTV9 ruszy z testami już 15 marca

dodano: 2024-03-14 12:41 | aktualizacja: 2024-03-14 15:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel/satkurier.pl

CTV9 18 marca wystartuje nowy polski kanał telewizyjny CTV9 (w przyszłości planowana zmiana nazwy na Vidoc TV), jednak z testami ruszy już 15 marca. Emitel podpisał umowę z Red Carpet TV, spółką zależną Red Carpet Media Group, która zakłada zapewnienie miejsca na MUX 8 telewizji naziemnej dla CTV9 przez 10 lat.

Red Carpet TV/Emitel
CTV9 Red Carpet TV Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

CTV9 szykuje się do startu na MUX 8. Co w ramówce?

Start regularnej emisji kanału telewizyjnego CTV9 planowany jest na poniedziałek, 18 marca 2024 roku, jednak zostanie on poprzedzony krótką emisją testową, która rozpocznie się już w piątek, 15 marca.

Spółka Red Carpet TV otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na emisję CTV9 na MUX 8. Ten całodobowy kanał będzie oferował zróżnicowane treści filmowo-dokumentalne, z głównym naciskiem na filmy fabularne, seriale oraz treści dokumentalne. Ponadto, w ramówce kanału znajdą się także audycje edukacyjne, adresowane do widzów od 30. do 80. roku życia.

„Kroniki popkultury” - pasmo poświęcone filmom, muzyce i książkom, oraz „Świat w dokumencie” to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowuje CTV9 dla swoich widzów. Dodatkowo, stacja będzie emitować popularne seriale, w tym m.in. muzyczną telenowelę „Queen Of Flow” oraz inne premierowe treści pochodzące z ofert globalnych platform streamingowych.

Jakie kanały na MUX 8?

W skład MUX 8 wchodzą obecnie kanały: Nowa TV, Zoom TV, WP oraz Metro TV. Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję w LCN. Według danych Emitela, MUX 8 zapewnia pokrycie techniczne około 98 proc. powierzchni Polski. Kanały MUX 8 nadawane są w paśmie VHF, w standardzie DVB-T/MPEG-4. Na początku 2024 roku Emitel złożył do prezesa UKE wniosek w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla MUX 8, którego spółka ta jest operatorem. Wniosek ten dotyczy możliwości nadawania DVB-T2. Obecnie spółka oczekuje na rozpatrzenie wniosku.
 

- Telewizja naziemna jest jedną z najbardziej popularnych platform odbioru telewizji w Polsce. Jest dla nas wielką satysfakcją, że Red Carpet TV Sp. z o.o. zdecydował się rozszerzyć zakres emisji swoich treści, podejmując współpracę z Emitel w zakresie emisji programów na Multipleksie 8. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie nadawcy korzyści oraz wzbogaci ofertę telewizyjną dla polskich widzów - powiedział Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel, dyrektor ds. sprzedaży.

- Cieszymy się na współpracę z Emitel w zakresie dystrybucji naziemnej programu CTV9, również z powodu dodatkowych możliwości, jakie platforma Emitel zapewni. Wymienić tu można na przykład: rozbudowaną ofertę HbbTV, a także możliwości oferowania reklam adresowalnych opartych o geotargetowanie, z których będziemy w szerokim zakresie korzystać - powiedział Leszek Kułak, przewodniczący rady nadzorczej Red Carpet Media Group S.A. i prezes zarządu Red Carpet TV Sp. z o.o.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...