reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl: „Myk!” - nowy internetowy format wideo

dodano: 2016-12-26 17:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Gazeta.pl „Myk!” Jak czytamy w komunikacie, „Myk!” to nowy internetowy format portalu gazeta.pl (Agora), pokazujący proste sposoby na to, jak ułatwić, ulepszyć i upiększyć życie. Ten w pełni mobilny format wideo typu DIY można oglądać zarówno na portalu społecznościowym Facebook, jak i stronach portalu. „Myk!” to internetowe wideo, które swoją formą nawiązuje do popularnych „Hapsów” (więcej tutaj), tworzonych od marca br. przez zespół lifestyle portalu gazeta.pl i wpisuje się w trend internetowych wideo porad.

Gazeta.pl „Myk!”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, każdy odcinek to kilkudziesięciosekundowy materiał wideo, który powstaje z myślą o mediach społecznościowych - format jest krótki, dopasowany także do urządzeń mobilnych i koncentruje się na treści przydatnej dla użytkownika.
 

- Od jakiegoś czasu tworzyliśmy krótkie wideo z prostymi pomysłami ułatwiającymi życie, tak zwanymi lifehackami. Na Facebooku oglądane są od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy razy, a rekordzista - wideo pokazujące prosty sposób na spakowanie się w podróż - okazał się prawdziwym viralem (osiągnął ponad 16 mln emisji tylko na naszym profilu). Teraz zdecydowaliśmy się wszystkim wideo typu DIY nadać spójną formę, wzorem naszego kulinarnego formatu „Haps”. Myślę, że „Myk!” również spodoba się internautom

- mówi Marzena Szkolak, Lifestyle Content Director w gazeta.pl.

„Myk!” przedstawia pomysły na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, przerabianie starych rzeczy oraz tworzenie nowych praktycznych rozwiązań, a także nietypowe sposoby radzenia sobie z codziennymi problemami. Redakcja serwisów lifestyle'owych portalu gazeta.pl podpowiada, m.in. jak zawiązać krawat, zapiąć sukienkę czy wysuszyć zalany telefon.

„Myk!” posiada własny fanpage na portalu społecznościowym Facebook, który obserwuje ponad 38 tys. użytkowników (przejdź na stronę). W ciągu 10 dni jeden z pierwszych odcinków (o tym, jak zmyć marker z różnych powierzchni) obejrzano tam ponad 250 tys. razy. Materiały wideo są także dostępne na stronie internetowej projektu (przejdź na stronę).

Nowe odcinki formatu „Myk!” pojawiają się kilka razy w tygodniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...