reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat 36W-1 już na orbicie [wideo]

dodano: 2017-01-28 17:12 | aktualizacja: 2017-01-28 17:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Hispasat/Arianespace/ parabola.cz

Sojuz_hispasat_36W_360px.jpg Rosyjska rakieta Sojuz ST-B udanie wyniosła na orbitę nowego, hiszpańskiego satelitę telekomunikacyjnego Hispasat 36W - 1, który ma pracować na nowej pozycji 36°W, gdzie będzie dostarczać szeroki zakres usług.

Arianespace
Sojuz_hispasat_36W_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W nocy w sobotę 28 stycznia 2017 o godz 2:03 polskiego czasu rakieta Sojuz z powodzeniem wystartowała z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

Po około 32 minutach od startu nastąpiło oddzielenie satelity Hispasat 36W - 1 od rakiety, a następnie włączenie paneli słonecznych. Od tego momentu rozpoczęto manewry w celu umieszczenia nowego satelity na orbicie geostacjonarnej. W najbliższych tygodniach przeprowadzone bedą pierwsze testy techniczne przed oddaniem satelity do eksploatacji.


Nowy satelita Hispasat 36W - 1 zapewni pokrycie wiązkami w Ameryce Południowej i Europie, w tym na Wyspach Kanaryjskich. Satelita będzie służył 15 lat w celu zapewnienia dystrybucji wideo, usług mobilnych oraz świadczenie rozwiązań szerokopasmowych. Hispasat 36W-1 jest wyposażony w 20 transponderów pasma Ku i dodatkowo pojemności na 3 transponderach w paśmie Ka. 

Hispasat 36W-1 został wyprodukowany przez niemiecką firmę OHB System AG w ramach nowej platformy SmallGEO, opracowanej przez niemieckiego producenta w porozumieniu z Europejską Agencją Kosmiczną i Hispasatem. Ta nowa platforma pozwala na znaczne zmniejszenie masy startowej poprzez wykorzystanie energii elektrycznej podczas pracy satelity.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...