reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sprawa pozycji TV Puls w Cyfrowym Polsacie trafiła do KRRiT

dodano: 2017-02-14 10:42 | aktualizacja: 2017-02-14 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls HD Telewizja Puls przypomniała, że wysłała do operatora platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat wezwanie, aby przywrócił kanał TV Puls na dotychczasową pozycję 84. – po tym, jak „samowolnie i bez żadnego uprzedzenia” przesunął TV Puls na pozycję 157. a na pozycji nr 84. ulokował kanał Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną Polsat. Mimo otrzymania wezwania, Cyfrowy Polsat nie zastosował się do jego treści. Telewizja Puls poinformowała, że w tej sytuacji podjęła dalsze kroki i skierowała sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby zobowiązać operatora satelitarnego Cyfrowy Polsat do przywrócenia stanu sprzed zmiany.

TV Puls Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 2 stycznia br. Cyfrowy Polsat przesunął TV Puls na pozycję 157. a na pozycji nr 84. ulokował kanał Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną Polsat. W wyniku tego działania Telewizja Puls skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84., argumentując, iż „działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84.”

Według Telewizji Puls, „działanie Cyfrowego Polsatu jest także sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych.”
 

- Sytuacja ta wpisuje się bezpośrednio w zapowiedzi rządu wprowadzenia prawa o dekoncentracji w mediach. Wartością ustroju jest zapewnienie swobody nadawców oraz pluralizmu mediów w sytuacjach, gdy prawa odbiorców mogą być zachwiane pozycją dominującą i działaniem jednego z graczy. Np. we Francji jest sankcjonowany przypadek koncentracji krzyżowej, którego model może być analogicznie zastosowany do przypadku preferowania interesów nadawcy zależnego od spółki dystrybucyjnej posiadającej platformę satelitarną. Takie zachwianie rynku nie może odbywać się kosztem utrwalonego audytorium innego nadawcy czy z naruszeniem konsumenckich praw odbiorców - czytamy w komunikacie Telewizji Puls.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...