reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sprawa pozycji TV Puls w Cyfrowym Polsacie trafiła do KRRiT

dodano: 2017-02-14 10:42 | aktualizacja: 2017-02-14 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls HD Telewizja Puls przypomniała, że wysłała do operatora platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat wezwanie, aby przywrócił kanał TV Puls na dotychczasową pozycję 84. – po tym, jak „samowolnie i bez żadnego uprzedzenia” przesunął TV Puls na pozycję 157. a na pozycji nr 84. ulokował kanał Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną Polsat. Mimo otrzymania wezwania, Cyfrowy Polsat nie zastosował się do jego treści. Telewizja Puls poinformowała, że w tej sytuacji podjęła dalsze kroki i skierowała sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby zobowiązać operatora satelitarnego Cyfrowy Polsat do przywrócenia stanu sprzed zmiany.

TV Puls Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 2 stycznia br. Cyfrowy Polsat przesunął TV Puls na pozycję 157. a na pozycji nr 84. ulokował kanał Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną Polsat. W wyniku tego działania Telewizja Puls skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84., argumentując, iż „działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84.”

Według Telewizji Puls, „działanie Cyfrowego Polsatu jest także sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych.”
 

- Sytuacja ta wpisuje się bezpośrednio w zapowiedzi rządu wprowadzenia prawa o dekoncentracji w mediach. Wartością ustroju jest zapewnienie swobody nadawców oraz pluralizmu mediów w sytuacjach, gdy prawa odbiorców mogą być zachwiane pozycją dominującą i działaniem jednego z graczy. Np. we Francji jest sankcjonowany przypadek koncentracji krzyżowej, którego model może być analogicznie zastosowany do przypadku preferowania interesów nadawcy zależnego od spółki dystrybucyjnej posiadającej platformę satelitarną. Takie zachwianie rynku nie może odbywać się kosztem utrwalonego audytorium innego nadawcy czy z naruszeniem konsumenckich praw odbiorców - czytamy w komunikacie Telewizji Puls.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...