reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Blondynka” 5 i mistrzostwa w Lahti hitami TVP

dodano: 2017-03-01 01:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP siedziba Telewizja Polska Jak poinformował nadawca, weekend 25-26 lutego br. był udany dla kanałów TVP1, TVP2 i TVP Sport. Sobotni (25 lutego br.) skok Kamila Stocha w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti przyciągnął do TVP1 prawie 7 mln widzów. Wśród przebojów znalazły się także niedzielne (26 lutego br.) propozycje, takie jak biegi narciarskie - zawody w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn w TVP2 i TVP Sport, a także finałowy (trzynasty) odcinek piątego sezonu serialu „Blondynka” w TVP1.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Największą widownią mogła poszczycić się TVP1 - sobotnie zawody w skokach narciarskich z udziałem Kamila Stocha, Macieja Kota i Dawida Kubackiego oglądało średnio 5,6 mln widzów, co przełożyło się na ponad 42 proc. udziałów w rynku (więcej tutaj). Dodajmy, iż zawody te można było oglądać również w kanale Eurosport 1 (więcej tutaj).
 
Grzegorz Małecki i Natalia Rybicka w serialu „Blondynka”, foto: TVP
Grzegorz Małecki i Natalia Rybicka w serialu „Blondynka”, foto: TVP


Niedzielne zawody w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn podczas mistrzostwa świata w Lahti w TVP2 i TVP Sport śledziło średnio niemal 1,2 mln widzów, przy udziałach 10,3 proc. rynku (w grupie 4+, wartości łączne dla obu anten). W TVP2 średnia widownia kształtowała się na poziomie ponad 890 tys. widzów (prawie 8 proc. udziałów). Z kolei kwalifikacje do zawodów transmitowane w TVP Sport oglądało prawie 370 tys. widzów, przy udziałach w rynku na poziomie 3,5 proc. (więcej tutaj) Dodajmy, że zawody te można było oglądać również w kanale Eurosport 1 (więcej tutaj).

- Zmagania mistrzów w Lahti okazały się szczęśliwe dla sportowej anteny TVP. W rankingu sportowych kanałów telewizyjnych w 2017 roku TVP Sport zajął drugie miejsce (0,37 proc. udziałów), tuż za kanałem Eurosport 1 - czytamy w komunikacie.

Ostatni weekend lutego br. był dla Jedynki rekordowy nie tylko dzięki emocjom sportowym. W niedzielny wieczór największym powodzeniem wśród widzów cieszył się serial „Blondynka”. Perypetie uroczej bohaterki śledziło w TVP1 3,1 mln Polaków (niemal 19 proc. udziałów) [dane za TVP]. Dodajmy, iż serial ten mogą również oglądać widzowie TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...