reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BeIN Sports walczy z pakietem beoutQ

dodano: 2017-09-01 11:43 | aktualizacja: 2017-09-01 15:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ​​​​​​​BeIN Media Group/AAPA/beoutQ/satkurier.pl

beoutQ Sports BeIN Media Group, wraz z organizacjami sportowymi i innymi podmiotami, wezwała nadawcę internetowego pakietu beoutQ, aby zakończył nielegalną działalność polegającą na wykorzystywaniu treści nadawanych przez kanały beIN Sports.

beoutQ Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BeIN Media Group połączyła siły z UEFA, LaLiga i innymi organizacjami, w tym Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA), aby wezwać beoutQ do natychmiastowego zaprzestania działalności. Pakiet obejmuje 10 kanałów sportowych beoutQ Sports. Warto zwrócić uwagę na jego nazwę - beOUT, która stanowi opozycję dla beIN, a także na pewne podobieństwo logotypów. Co więcej treści nadawane w beoutQ Sports są identyczne jak w beIN Sports, tylko opatrzone innym logiem - nałożonym na oryginalne logo.

Katarski nadawca powiadomił już władze Arabii Saudyjskiej o niezgodnym z prawem wykorzystaniu jego treści i zwrócił się do rządu o podjęcie natychmiastowych działań w celu zamknięcia beoutQ. BeIN Media Group posiada wyłączne prawa na region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do transmitowania meczów prestiżowych lig, turniejów i wydarzeń sportowych. Jednak jak podaje beoutQ na swojej stronie internetowej, działalność została założona w Kolumbii i na Kubie, gdzie jest w pełni legalna, a jednym z celów tego nadawcy jest zapobieganie monopolom.

Jak informuje BeIN Media Group, jakakolwiek próba transmisji treści beIN Sports bez zgody nadawcy jest niedopuszczalna i niezgodna z prawem we wszystkich jurysdykcjach. Specjalny zespół powołany w ramach tej katarskiej grupy bada piracką transmisję IPTV kanałów beIN Sports i zapewnia, iż podejmie wszelkie dostępne prawne środki zaradcze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...