reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kambodża z własnym satelitą w 2021?

dodano: 2017-10-23 17:01 | aktualizacja: 2017-10-23 17:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: bangkokpost

Kambodża Kambodża planuje wynieść na orbitę swojego pierwszego satelitę komunikacyjnego w 2021 roku. Koszty z tym związane są szacowane na 150 mln dol.

satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Oczywiście satelita jest bardzo kosztownym projektem, więc szukamy wszelkich informacji, które możemy uzyskać od odpowiednich zainteresowanych stron, abyśmy mogli wiedzieć, jaki jest popyt i jak dużo powinniśmy zainwestować - powiedział Im Vutha, rzecznik regulatora medialnego TRC. - Myślę, że będzie to kosztowało około 150 mln dol., aby satelita znalazł się na orbicie, a jego żywotność wyniesie co najmniej 15 lat - dodał.

Studium wykonalności będzie gotowe w ciągu roku, a Kambodża powinna być gotowa do wyniesienia satelity w ciągu najbliższych trzech lat, powiedział Vutha.
 

- To zajmie nam znacznie mniej czasu niż miało to miejsce w przypadku innych krajów z powodu naszego partnerstwa z China Great Wall Industry Corporation, firmą, która ma już doświadczenie w tym zakresie po wyniesieniu satelity dla Laosu. - Norma to siedem lat, ale wierzę, że zajmie to nam tylko trzy lata. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wyniesiemy satelitę w kosmos w 2021 lub 2022 roku - dodał Vutha.

- Zapewnienie niedrogiego dostępu do szybkiego internetu dla ludności Kambodży to ogromne wyzwanie i duża inwestycja, ale jest to do wykonania - powiedział Hun Sen, premier Kambodży.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama