reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 kanały z Odessy ukarane za piractwo

dodano: 2017-11-03 21:55
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraina Początek listopada br. okazał się nieszczęśliwy dla trzech lokalnych nadawców w Odessie na Ukrainie. Tamtejszy regulator medialny wydał ostrzeżenia dla ART 24 (TRK 52 kanal), STV (TRK Lavanda) i Grad (TRK Grad) z miasta Czarnomorsk w obwodzie odeskim. Wszystkie kanały nadawały filmy bez odpowiedniej certyfikacji. Są to wyniki niezapowiedzianego monitoringu, przeprowadzanego w dniach 26-30 czerwca.

Czarnomorsk Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Termin ważności filmów, jakie emitowały ART 24 i Grad, upłynął jeszcze w 2016 roku. Przedstawiciel nadawców wyjaśnił, że było to spowodowane awarią komputera. Kanał STV dodał, że sprzęt w czasie kontroli regulatora był zaatakowany przez wirus Petya.A.

Rozpowszechnianie filmów bez ważnych dokumentów naruszają wymogi ukraińskiej ustawy "O telewizji i radiofonii" i ustawy "O kinematografii".

Stacjami Grad i ART 24 zarządzają mieszkańcy Odesssy - Siergiej Diakun i Anatolij Balinow. Ostatni wchodzi do grupy wpływów biznesmena Aleksandra Kozaczenko. Wcześniej w odeskiej radzie miejskiej Balinow stał na czele grupy politycznej "Zaufaj czynom" pod kontrolą mera Odessy, Gienadija Truchanowa. STV znajduje się w strefie wpływu eks-mera Odessy, Eduarda Gurwica.

Dlaczego regulator zwrócił uwagę na wybrane odeskie kanały telewizyjne, mając do dyspozycji bogactwo wyboru, tego nie wiadomo. Za to podczas dyskusji wynikła ciekawa informacja – kontrolę nie przeprowadzał lokalny przedstawiciel regulatora, a zrobił to specjalny wysłannik Narodowej Rady z Kijowa. Monitoring według przedstawiciela w Odessie nie odnotował żadnych naruszeń.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Signal

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe TV-Sat wtyk F/ gniazdo F z firmy Signal

20 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama