reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AngoSat-1 utracony? Brak kontaktu z satelitą

dodano: 2017-12-27 11:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ria.ru

Zenit_Angosat_1_360px.jpg Nieoficjalne źródła RIA Novosti donoszą, że pierwszy angolski satelita komunikacyjny został utracony. Do jego pomyślnego wyniesienia na pokładzie rakiety nośnej Zenit 3F z kosmodromu Bajkonur doszło 26 grudnia o godz. 20:00 polskiego czasu, jednak ostatecznie utracono łączność z satelitą AngoSat-1.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Górny człon Fregat rakiety Zenit 3F z powodzeniem dostarczył angolskiego satelitę na orbitę o godz. 4:55. Co więcej udało się nawiązać kontakt z AngoSat-1, ale po pewnym czasie dane telemetryczne przestały docierać do stacji naziemnej. Według informatora RIA Novosti, satelita prawdopodobnie zostanie uznany za utraconego.

AngoSat-1 miał zapewniać usługi nadawcze na terytorium Angoli i całego kontynentu afrykańskiego. Umowa na budowę tego satelity została zawarta między RKK Energia i angolskim ministerstwem telekomunikacji i technologii informacyjnych w 2009 roku. Jednak weszła w życie dopiero w 2013 roku. W ramach projektu zorganizowano współpracę międzynarodową i zlecono dostarczenie podzespołów elektronicznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...
reklama