reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AngoSat-1 utracony? Brak kontaktu z satelitą

dodano: 2017-12-27 11:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ria.ru

Zenit_Angosat_1_360px.jpg Nieoficjalne źródła RIA Novosti donoszą, że pierwszy angolski satelita komunikacyjny został utracony. Do jego pomyślnego wyniesienia na pokładzie rakiety nośnej Zenit 3F z kosmodromu Bajkonur doszło 26 grudnia o godz. 20:00 polskiego czasu, jednak ostatecznie utracono łączność z satelitą AngoSat-1.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Górny człon Fregat rakiety Zenit 3F z powodzeniem dostarczył angolskiego satelitę na orbitę o godz. 4:55. Co więcej udało się nawiązać kontakt z AngoSat-1, ale po pewnym czasie dane telemetryczne przestały docierać do stacji naziemnej. Według informatora RIA Novosti, satelita prawdopodobnie zostanie uznany za utraconego.

AngoSat-1 miał zapewniać usługi nadawcze na terytorium Angoli i całego kontynentu afrykańskiego. Umowa na budowę tego satelity została zawarta między RKK Energia i angolskim ministerstwem telekomunikacji i technologii informacyjnych w 2009 roku. Jednak weszła w życie dopiero w 2013 roku. W ramach projektu zorganizowano współpracę międzynarodową i zlecono dostarczenie podzespołów elektronicznych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...