reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX: GovSat-1 na orbicie [wideo]

dodano: 2018-02-01 14:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/GovSat/satkurier.pl

GovSat-1 W nocy z 31 stycznia na 1 lutego satelita GovSat-1 został pomyślnie wyniesiony na orbitę na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX. Do startu doszło o godz. 22:25 polskiego czasu z kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. GovSat-1 to pierwszy satelita GovSat, partnerstwa publiczno-prywatnego między rządem Luksemburga i operatorem satelitarnym SES.

GovSat-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita wielozadaniowy GovSat-1 będzie stacjonował na pozycji orbitalnej 21,5°E, aby służyć klientom rządowym i instytucjonalnym w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zapewni także pokrycie nad Morzem Śródziemnym i Bałtyckim oraz Oceanem Atlantyckim i Indyjskim.

GovSat-1 oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń i wykorzystuje dedykowane częstotliwości w paśmie X i wojskowym paśmie Ka. Satelita jest wyposażony w 6 wysokowydajnych, w pełni sterowanych wiązek punktowych, wysokiej mocy wiązkę X o pokryciu globalnym oraz w sumie 68 transponderów.

Satelita GovSat-1 jest w całości dedykowany użytkownikom rządowym i instytucjonalnym. Będzie obsługiwany przez GovSat z Secure Mission Operations Centre w Luksemburgu. Bezpieczna i niezawodna łączność na GovSat-1 umożliwi krytyczną komunikację w zakresie działań, połączy kluczowe ośrodki instytucjonalne lub obronne, a także będzie wspierać takie zastosowania, jak Intelligence, Surveillance and Reconnaissance (ISR) i komunikacja w ruchu.

Rząd luksemburski zarezerwował już część pojemności tego satelity, aby wypełniać swoje zobowiązania wobec NATO. Pozostała pojemność zostanie udostępniona użytkownikom rządowym i instytucjonalnym na warunkach komercyjnych.

GovSat-1 został zbudowany przez Orbital ATK i bazuje na platformie GEOStar-3™.
 

Źródło: spacex.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

160 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...
reklama