reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy satelita dla Gazpromu w 2019

dodano: 2018-04-09 19:35
autor: RO | źródło: ria.ru

Gazprom Kosmiczeskije Sistiemy Wystrzelenie na orbitę nowego satelity telekomunikacyjnego Yamal 601 planowane jest w styczniu 2019 roku na rakiecie nośnej Proton, oświadczył konstruktor generalny w Gazprom Kosmiczeskije Sistiemy, Nikołaj Siewastjanow. Satelita do końca 2018r. zostanie dostarczony na kosmodrom Bajkonur, gdzie będzie przygotowywany do startu.

Gazprom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelitę dla Gazpromu tworzy francuski producent Thales Alenia Space w swoich obiektach w Cannes. W ramach finansowania projektu na budowę Sbierbank, największy rosyjski bank detaliczny, dostarczył wcześniej pięć linii kredytowych na sumę ponad 350 milionów euro.

Yamal 601 powstaje na platformie Spacebus 4000. Na pojemność w paśmie C złoży się 38 jednakowych transponderów, w paśmie Ka – 16 transponderów po 450 MHz i 4 transpondery po 1,8 GHz. Przy tym wiązki 26 transponderów z pasma Ka, 19 – Ku i 16 – C będą skierowane na Rosję. Satelita zastąpi Yamal 202 na 49°E i rozwinie biznes na tej pozycji orbitalnej.

W paśmie C nowy satelita obejmie widoczną część terytorium Rosji, krajów WNP, Bliskiego Wschodu i część Azji Południowo-Wschodniej. Wiązki w paśmie Ka mają pokrywać najbardziej zaludnioną część Rosji, w tym obwód kaliningradzki, Ural i zachodnią Syberię. Przewidywana żywotność Yamal 601 wynosi 15 lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama