reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

YouTube: 8 mln usuniętych filmów w 3 miesiące

dodano: 2018-04-24 14:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/YouTube

YouTube YouTube ujawnił, że w czwartym kwartale ub.r. usunął ponad 8 mln filmów. Publikując pierwszy raport kwartalny od wydania Wytycznych dla społeczności (Community Guidelines), YouTube stwierdził, że ​​większość z tych filmów była albo spamem, albo treściami dla dorosłych. Według YouTube, stanowią one ułamek procenta wszystkich wyświetleń YouTube w tym okresie. Opublikowane dane nie zawierają treści usuniętych z powodu naruszenia praw autorskich.

YouTube wykres


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
6,7 mln filmów wideo zostało po raz pierwszy oznaczone jako do sprawdzenia przez komputery, a nie przez ludzi. 76 proc. zostało usunięte jeszcze przed uzyskaniem choć jednego wyświetlenia.
 

- Na początku 2017 roku 8 proc. filmów oznaczonych i usuniętych z powodu brutalnego ekstremizmu zostało wycofane z mniej niż 10 odsłonami. W lipcu 2017 roku wprowadziliśmy mechanizm komputerowego nauczania znakowania. Obecnie ponad połowa filmów, które usuwamy w związku z brutalnym ekstremizmem, ma mniej niż 10 wyświetleń - czytamy na blogu YouTube.

Ponadto wprowadzony został panel historii raportowania, przez co użytkownicy mogą uzyskać indywidualny dostęp do informacji o statusie filmów, które zgłosili do sprawdzenia, zgodnie z Wytycznymi dla społeczności. Do końca 2018 roku Google planuje, aby usuwaniem niedozwolonych treści zajmowało się 10 tys. pracowników.

Dodatkowo YouTube prosi twórców o pomoc w identyfikacji filmów, które nie są bezpieczne dla ich marki, podaje Digiday. YouTube dostarczył im kwestionariusz do wypełnienia podczas przesyłania filmu, w którym można zadeklarować nieodpowiednie treści. YouTube przetestował kwestionariusz samocertyfikacji z 15 twórcami, ale poinformował, że planuje wkrótce rozszerzyć test o kilkuset nowych twórców.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 250 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama